Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Země: Brazílie
Město: Rio de Janeiro
Místo: Niteroi Contemporary Art Museum, muzeum moderního umění, jehož budovu navrhl Oscar Niemeyer v roce 1996

Značka Louis Vuitton se nyní vydává do tropů - do Brazílie, kam přiváží charakteristické francouzské "umění žít", pro které je tato země blízko rovníku ideální kulisou. Architekt Oscar Niemeyer úspěšně sladil paradox civilizace versus příroda - neznamená snad slovo utopie touhu vytvářet nový, lepší svět? Utopie jako koncept provázaná s fantazií je však také pevně zakotven v jazyce módy. Brazilský idealismus a Rio de Janeiro - to jsou dva výchozí body kolekce Louis Vuitton Cruise 2017. Kolekce je nabitá vitalitou, energií, multikulturalismem, svobodou, urbanistickým futurismem a romantismem - tedy všemi aspekty dynamiky tohoto inspirativního města.

Elegantně střídmé šaty ilustrují novou aerodynamickou siluetu. Prostřihy na kalhotách prodlužují siluetu. Sukně s luxusní výšivkou vypadají, jako kdyby si je žena oblékla ve spěchu - tak, jak se zahaluje plážovým ručníkem. Exkluzivní "žabky" a sportovní boty z neoprenu prozrazují, že naše múza je neustále v pohybu - probíhá nekonečně zakřivenými chodbami muzea a za sebou nechává jen obdivné pohledy kolemjdoucích. Mezi její ?výbavou? nechybí ani kufr ve tvaru přenosné hifi soupravy, který odkazuje na tradičně pevné propojení značky se světem hudby.

Liu Wen a Alicia Vikander, Louis Vuitton Cruise Fashion Show
Liu Wen a Alicia Vikander, Louis Vuitton Cruise Fashion Show

Miroslava Duma a Tao Okamoto, Louis Vuitton Cruise Fashion Show
Miroslava Duma a Tao Okamoto, Louis Vuitton Cruise Fashion Show


Kolekce Cruise 2017 též skládá poctu dvěma předním brazilským umělcům

Helio Oiticica byl jedním ze zakladatelů uměleckého směru neokonkretismu a průkopníkem objevování prostoru prostřednictvím malby. Jeho trojrozměrná díla představují ztělesněný experiment s barvami; zejména jeho "šaty ze světla" - pláště a šaty ze stanového plátna a padákového hedvábí jako prostor, kde se tělo může pohybovat naprosto bez omezení.

Nicolas Ghesquière navazuje tématem lehkosti - parky, které se rozbalují jako drak, pelerínové šaty z taftu, které jen čekají, až se zvedne vítr, aby "roztáhly svá křídla".

Aldemir Martins, umělec, jehož proslavily obrazy zvířat a rostlin jeho rodného kraje Nordeste. Mezi jeho další inspirace se řadí brazilská populární kultura, a to zejména fotbal. V jednom ze svých nejslavnějších obrazů A Fera (1969) skládá poctu legendárnímu Pelému.
V rámci své návštěvy Sao Paulo Museum of Art zavítal Nicolas Ghesquière i na výstavu Rhodia Collection, na které se představilo 79 děl brazilských umělců, které si v šedesátých letech objednala na zakázku francouzská společnost Rhodia. Jednalo se v podstatě o propagační kampaň na umělá vlákna této společnosti. Návrhář se inspiroval Martinsovým vzorem z této kolekce, který se nyní objevuje na kultovních modelech Louis Vuitton.

"Velmi obdivuji sílu umělecké vize Oscara Niemeyera. Jeho přesvědčení, radikálnost, dalo by se říci utopické vidění... Předvedení módní kolekce v architektonicky tak silném prostoru je zážitek pro všechny smysli. Na Rio de Janeiru mám moc rád ten pohyb a výbušnou energii - někde mezi modernismem a tropickou atmosférou. Tím jsem se nechal také inspirovat. Fascinuje mě také věčná dualita přírody a města, a vizuální exploze kontrastů, která díky tomu vzniká. Největší výzvou pro mě bylo do kolekce začlenit všechny tyto charakteristické aspekty brazilské kultury a zároveň nezapomenout, že jsem zde jen hostem a neopomenout jako inspiraci také Paříž a Francii." - Nicolas Ghesquière

Značka Louis Vuitton chce vyjádřit své poděkování zejména rodině Aldemira Martinse, kurátorovi Baixo Ribeirovi, Sao Paulo Museum of Art, Adrianu Pedrosovi, Isabel Teixeira a Burle Marx Landscape Design Studio.

Scénografie
Nicolas si vybral toto prostředí kvůli avantgardní futuristické architektuře Oscara Niemeyera a úžasné městské a přírodní scenérii, která tento objekt obklopuje. Z Niemeyerova muzea vytvořil observatoř, ze které lze vidět budoucnost. Cestičky obtékají jemně zakřivené tvary budovy a navádějí náš zrak směrem ke skalnatému útesu a za ním se rozprostírajícímu moři. Nicolas se inspiroval duchem starodávného umění improvizace gambiarra, které z toho, co je dostupné, umí udělat to, co člověk zrovna potřebuje. Příchozí cesta se vine mezi lavičkami z kamene vrostlými do náměstí - nadstavba z dřevěné dýhy, skla a perforované barevné oceli, kterou Nicolas našel v místě, je jeho barevnou koláží, pohledem na současné Rio naroubovaným na dvacet let starou retrofuturistickou a mimořádně skulpturální architekturu Oscara Niemeyera.
 
Tagy: Louis Vuitton

Tagy kolekce: cruise kolekce 2017


Inspirace světem hudby a rytmu
Pohádkové krystaly
Klasické tvary
Nové odstíny X Jewellery
Výstava zahájena
Blahnikovy Hangisi z křišťálů Preciosa a české krajky
Charitativní gala večeře Manolo Blahnika
Pop-artový kousek
#MySwatch
Sportovní kousky
Rihanna & Manolo
Tělové tóny pro každého
Natural Beauty
Saténová inspirace
ALOve září všemi barvami duhy
Krystaly od Preciosy na botách Manolo Blahnika

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.