Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Motto kolekce pražského ateliéru Franco Arazzi, který se jako jediný zástupce českého designu zúčastnil přehlídky Oxford Fashion Studia v rámci London Fashion Weeku. Představil svoji novou kolekci kabelek Mulgtibags Rebels a vyvolal značný zájem medií i odborné veřejnosti.

Ostře sledovaná módní přehlídka Oxford Fashion Studia v rámci London Fashion Week proběhla 18. února 2017 v originálně zrekonstruovaném industriálním prostoru Devonshire Square v Londýně. Během sobotního odpoledne a večera se zde představilo se svými modely na 30 návrhářů z celého věta a jako jediný zástupce Česka Franco Arazzi se svou novou kolekcí Multibags Rebels. Přehlídku zakončila after party, která se konala v Sushisamba baru ve třetí nejvyšší budově Londýna Heron Tower.

Kolekce Multibags rebels je pro její autorky, Olinu Francovou a Jitku Arazimovou, vyústěním jejich experimentování s multifunkčností kabelek. Motto kolekce Jsme rebelové! A ty? Žádné konvence. Žádná pravidla. Batoh X taška X cross-body. Vše v jednom. Svoboda volby. Kůže a provazy. Jen zauzlovat, přehodit a jít! oslovuje zejména (ale nejen) mladé moderní dívky a muže a skvěle korespondovalo jak s otrhaným džínovým lookem modelek a modelů, tak i s industriálním prostorem, ve kterém se setkání konalo.

Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová
Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová

Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová
Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová


Ateliér Franco Arazzi byl osloven pořadatelem na základě prezentace v britském VOGUE. "Samozřejmě jsme s radostí přijaly," říkají designérky. "Předvedly jsme šest modelů multibagů v rebelském stylu: hovězina ve spojení s hrubými provazy, kde jejich převazováním se mění funkce multibagu z batohu na tašku nebo vak," vysvětluje Olina Francová. "Výzvou pro nás bylo i požadované oblečení modelek. Protože oděvy nešijeme a nechtěly jsme použít modely někoho jiného, zvolily jsme recyklaci džínů, které podtrhly svým ´odrbaným lookem´ vyznění předváděných modelů," dodává Jitka Arazimová.

Obě výtvarnice potěšily nejen ohlasy diváků i modelek na přehlídce (ty se už zajímaly o to, jak by si mohly předváděné multibagy opatřit), ale i fakt, že se přehlídky zúčastnili příznivci jak z Británie, tak z Česka. "Měly jsme radost, že nás přijela podpořit i naše dvorní fotografka Karolína Holubová, dcera herečky Evy Holubové, která v Británii studuje fotografii a udělala nám krásné fotky jak z přehlídky tak z backstage," pochvaluje si Olina Francová. Zájem projevila i odborná veřejnost a média, například fotografie modelky Beckie Stewart se srstnatým modelem Ribelle se objevila i v anglické verzi časopisu Vogue.
Celou akci si designérky ohromně užily. "Byla to pro mě naprosto fascinující možnost nahlédnout do zákulisí velkých fashion přehlídek, kde, jak jsem zjistila, se cítím jako ryba ve vodě," říká Jitka Arazimová. Její kolegyně zase nejvíce ocenila možnost seznámit se s designéry značek Francesca Phipps, Anni Eunbyeol Choi či The Prodigal Daughter.
Prezentace na této přehlídce výtvarnice samozřejmě motivuje k tvorbě nových kolekcí a k další práci. "Vidíme, že naše vize se stávají realitou, a to je ta největší podpora. A utvrzuje nás to v příjemném pocitu, že český design se ani ve ´velkém světě´ neztratí," shodují se.


Ateliér Franco Arazzi, to jsou dvě designérky - Olina Francová a Jitka Arazimová. Ateliér se věnuje designu kožených kabelek, tašek a batohů, které jsou svým originálním rukopisem jasně rozpoznatelné. Primární je experimentování na téma kabelka a vývoj nových modelů. Proto kabelky vznikají jen na objednávku a v malých sériích a všechny jsou autorskými originály. Do povědomí českého trhu se kabelky dostávají díky přehlídkám designu, jako je Czech Design Week, i prostřednictvím předních českých butiků nabízejících originální český design. Ateliér je známý také svými neziskovými projekty Chemohats (originální pokrývky hlavy pro ženy po chemoterapii) a Handibags (tašky pro hendikepované zohledňující jejich specifické potřeby). www.francoarazzi.cz
 
Tagy kolekce: extravagance


Udělejte si radost novou kabelkou
Hitem letošního roku jsou síťovky
Nesmrtelné klasiky i letošní hit - ledvinky
Výlet do jiné galaxie
Staňte se na pár hodin designérkou a sestavte si vlastníma rukama koženou kabelku
Radost darovat
Dokonalý doplněk každého outfitu
Všechny barvy zimy
Ručně malované Sicily Bag v Praze
Celoroční nezbytnosti
Nostalgické vzpomínky
Furla: made in Italy
Do letního města
Ferragamo představuje Studio Bag
Dokonalé doplňky
Rebelující multibags

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.