Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Manolo Blahnik, mistr v obuvnickém průmyslu přes 40 let, nově definuje ženskost se svou nadčasovou módní obuví. Využívá jasné barvy. Jeho elegantní styl z něj dělá návrhářskou ikonu naší doby. Návrhář Manolo Blahnik mění sny ve skutečnost.

Světoznámý návrhář obuvi se narodil a vyrůstal na slunných Kanárských ostrovech. Jeho rodinný původ je exotický, otec pocházel z Prahy a rodina jeho matky vlastnila banánové plantáže, na již zmíněných Kanárských ostrovech. Dětství prožil v klidném přímořském prostředí, které rozvinulo jeho živou představivost a tvůrčího génia. Před otevřením svého prvního butiku v Londýně, studoval právo, jazyky a umění v Ženevě a Paříži.

Již přes 40 let jsou ikonické návrhy Manalo Blahnika stále rozmanité, sofistikované a moderní. Jeho jméno se tak stalo synonymem pro luxusní obuv. Nikdy nezměnil svůj estetický pohled na tvorbu pohodlné obuvi se štíhlou siluetou. Každý jeho pár prochází okolo padesáti různými výrobními procesy a jsou vyráběné v Itálii.

Manolo Blahnik: kolekce jaro-léto 2017, zdroj: www.luisaviaroma.com
Manolo Blahnik: kolekce jaro-léto 2017, zdroj: www.luisaviaroma.com

Manolo Blahnik: kolekce jaro-léto 2017, zdroj: www.luisaviaroma.com
Manolo Blahnik: kolekce jaro-léto 2017, zdroj: www.luisaviaroma.com


Kde se zrodila vaše láska k obuvi?
Jsem si jistý, že můj zájem o obuv je vrozený. Moje maminka přemluvila místního ševce na Kanárských ostrovech, aby ji naučil, jak vyrobit plátěné boty z kousků látek.

Můžete nás provést vaším návrhářským procesem?
Mám spoustu inspirace ze svého dětství, mé vášně pro film, zvláště o staré filmy a mého cestování. Namaluju skicu a poté navštívím závod v Itálii, abych vybral materiál a barvy. Myslím si, že mám také výhodu dřívějšího studia. Studoval jsem umění obuvi v průběhu desetiletí. Znám každý proces, ale klíčem je rovnováha.

Jaká je nejdůležitější věc při navrhování obuvi?
Já vždy myslím na ženu, která ji bude nosit.

Vaše expozice, The Art of Shoes, která je ke zhlédnutí v Miláně, zahrnuje vaši práci za posledních více než 50 let, vystaveno je přes 212 párů. Které boty jsou pro vás nezapomenutelné a proč?
Důvěrně. To musí být model "Ivy", které jsem navrhl pro Ossieho Clarka v 70. letech.
(Rostlinami inspirované sandálky byly navrženy v roce 1973 pro módní přehlídku anglického návrháře. Byly navrženy krátce před otevřením prvního butiku Manolo Blahnik v Londýně.)


zdroj: www.luisaviaroma.com
 
Tagy: Manolo Blahnik

Tagy kolekce: jaro-léto 2017


Inspirace světem hudby a rytmu
Pohádkové krystaly
Klasické tvary
Nové odstíny X Jewellery
Výstava zahájena
Blahnikovy Hangisi z křišťálů Preciosa a české krajky
Charitativní gala večeře Manolo Blahnika
Pop-artový kousek
#MySwatch
Sportovní kousky
Rihanna & Manolo
Tělové tóny pro každého
Natural Beauty
Saténová inspirace
ALOve září všemi barvami duhy
Krystaly od Preciosy na botách Manolo Blahnika

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.