Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Desítky křišťálů Preciosa zdobí každou ze spon české limitované edice ikonických střevíčků Hangisi z dílny Manola Blahnika. Ten limitovanou kolekcí dvaceti párů nejoblíbenějšího modelu své dílny rozšiřuje započatou spolupráci s firmou Preciosa.

Střevíčky Hangisi z Českem inspirované limitované edice
Střevíčky Hangisi z Českem inspirované limitované edice


"Když jsem pracoval s ručně paličkovanou českou krajkou a křišťály Preciosa, znovu jsem si uvědomil, jak hrdý jsem na své české kořeny," popsal Manolo Blahnik. "Doufám, že se nositelky této limitované kolekce Hangisi budou cítit podobně výjimečně jako já při její tvorbě," doplnil pan Blahnik. Ten nádherné Hangisi iosobně odhalil v pražském Preciosa Flagship Storu ve společnosti svých příznivců z řad veřejnosti. Těm navíc trpělivě odpovídal na dotazy z oblasti módy i vlastního života.

Manolo Blahnik odhaluje pár Českem inspirovaných střevíčků Hangisi z ručně paličkované krajky a křišťálů Preciosa v pražském Preciosa Flagship Storu
Manolo Blahnik odhaluje pár Českem inspirovaných střevíčků Hangisi z ručně paličkované krajky a křišťálů Preciosa v pražském Preciosa Flagship Storu


Kolekce dvaceti párů českých střevíčků Hangisi je prodejní. Její exkluzivitu zvyšuje fakt, že před samotnou výrobou bot se tým Blahnikových odborníků vydá do Prahy, aby v Preciosa Flagship Storu našel s novými majitelkami ideální velikost střevíčků. Právě tento mimořádný servis zajistí, že lodičky majitelkám dokonale padnou.

Tělo českých Hangisi v temně tyrkysové barvě tvoří mimořádně jemná česká krajka, kterou vytvořila krajkářka Věra Holomečková z Vyšší odborné školy textilních řemesel a Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze. Manolo Blahnik si konkrétní vzor krajky, pocházející z období kolem roku 1900, sám vybral z unikátního depozitáře pražské školy, který schraňuje víc než dva tisíce typů krajek. "Za takřka sto let existence školy jsme krajku zpracovávali všemi možnými způsoby. Celý střevíček z paličkované krajky ale nyní děláme vůbec poprvé. Po výtvarné i řemeslné stránce to byla velká výzva," říká ředitelka školy Ivana Hýblová. "Zájem o tradiční česká řemesla ani v současnosti neutuchá, dnes je naopak velice moderní. Spolupráce s Preciosou a Manolem Blahnikem je pro nás obrovskou poctou," dodává. Paní Holomečková se krajkářství věnuje celý život, vyučuje ho na řadě škol v Česku, ale také v zahraničí - například v Blahnikově rodném Španělsku. Dokonalý prototyp pro ukázkový pár bot zpracovala osobně. Krajky pro dvacet párů limitované kolekce budou paličkovat nejlepší krajkářky po celé republice.

"Manolo Blahnik ve svých designech vzdává hold svým českým kořenům. Vždy klade důraz na nejvyšší kvalitu a dokonalé řemeslné zpracování. Spojení s Preciosou tak bylo naprosto přirozené," doplnil Karel Páral, ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Components.

K Praze, kde v Museu Kampa zahájil rozsáhlou retrospektivní výstavu vlastních bot The Art of Shoes, má Manolo Blahnik blízko. Pocházel odtud jeho otec. "Česko mě dodnes inspiruje v návrzích bot. Rád do tvorby promítám dědictví mých předků," uzavřel pan Blahnik. Výstava bude v Museu Kampa k vidění do 12. listopadu 2017. Osvěcují ji lustry Venus, Maria Theresa a Maria Theresa Comtess z dílen Preciosa Lighting, které pan Blahnik osobně vybral.

Manolo Blahnik a kurátorka výstavy The Art of Shoes Cristina Carrillo de Albornoz během setkání v pražském Preciosa Flagship Storu
Manolo Blahnik a kurátorka výstavy The Art of Shoes Cristina Carrillo de Albornoz během setkání v pražském Preciosa Flagship Storu

Manolo Blahnik podepisuje pár unikátních bot, které navrhnul pro Prahu. Zdobí je více než stovka křišťálových ověsů užívaných na lustrech Preciosa
Manolo Blahnik podepisuje pár unikátních bot, které navrhnul pro Prahu. Zdobí je více než stovka křišťálových ověsů užívaných na lustrech Preciosa


Manolo Blahnik
Kariérou trvající 45 let je Manolo Blahnik jedním z celosvětově nejvlivnějších návrhářů bot. Jeho boty okouzlují mezinárodní společenství zbožňujících a loajálních stoupenců po celém světě. Blahnik je řemeslník. Do dneška se každou sezonu na několik týdnů vydává do továren v Miláně, aby každou kolekci osobně přivedl k životu. Všechny jím navržené boty jsou založeny na jeho nákresech, které v továrnách přeměnil do prototypů. Skvěle tvarované jehly a podpatky, které pro své boty vytvořil, neustále zdokonaluje vlastníma rukama.
V průběhu let Manolovy úspěchy docenily různé organizace v mnoha zemích, naposledy Couture Council of America, a dostalo se mu i jednoho z nejvyšších ocenění udělovaných Jejím Veličenstvem královnou Spojeného království - stal se komandérem Řádu britského impéria (třída CBE). Také publikoval řadu knih, nejnovější z nich je Fleeting Gestures and Obsessions (Letmá gesta a posedlost), již vydalo nakladatelství Rizzoli v roce 2015.
Manolo Blahnik v současnosti distribuuje výrobky do 290 prodejních míst v 33 zemích světa s 12 samostatnými obchody a přes nedávno spuštěnou platformu internetového prodeje:
manoloblahnik.com. Kromě ústřední dámské řady zahrnující také večerní a denní kabelky značka vlastní i úspěšnou pánskou kolekci.

Preciosa
Sklářská tradice Preciosy sahá více než pět století nazpět, a to do roku 1548, kdy byly v Křišťálovém údolí na území dnešní České republiky položeny její základy. Ty stojí na ideálech, jako jsou kvalita, odolnost a inovace. Díky těmto hodnotám Preciosa již po staletí dosahuje nových technologických objevů a podmanivou a nadčasovou kvalitu pravého českého křišťálu dokázala rozšířit na trzích po celém světě. 
www.preciosa.com

Vyšší odborná škola textilních řemesel a Střední umělecká škola textilních řemesel
Tradice této původně krajkářské školy sahá do dob Marie Terezie. Dříve byla známá jako Školský ústav umělecké výroby, který řídil a sdružoval veškeré krajkářské školy na českém území. VOŠTŘ a SUŠTŘ se dnes na tomto základě úspěšně rozvíjí a pokračuje ve výuce oborů Textilního výtvarnictví a Modelářství a návrhářství oděvů na střední škole a dále oborů Konzervování a restaurování textilií a Designem módních doplňků na škole vyšší odborné. Důraz je kladen na propojení krajkářských, tkalcovských, tiskařských či košíkářských umělecko řemeslných technik se současným výtvarným pojetím pro design veškerého textilu v interiéru či v oděvu. Toto vše dává škole jedinečný ráz jak v ČR, tak v Evropě, což bylo ověřeno účastí školy na EXPO 2015 v Miláně. (U Půjčovny 9, Praha 1,
www.textilniskola.cz)
 
Tagy: Manolo Blahnik
Inspirace světem hudby a rytmu
Pohádkové krystaly
Klasické tvary
Nové odstíny X Jewellery
Výstava zahájena
Blahnikovy Hangisi z křišťálů Preciosa a české krajky
Charitativní gala večeře Manolo Blahnika
Pop-artový kousek
#MySwatch
Sportovní kousky
Rihanna & Manolo
Tělové tóny pro každého
Natural Beauty
Saténová inspirace
ALOve září všemi barvami duhy
Krystaly od Preciosy na botách Manolo Blahnika

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.