Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
 
 
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.
Nová lyžařská kolekce značky SPORTALM z rakouského Kitzbühelu.
Unikátní materiál a české obuvnické řemeslo s tradicí si získává i mezinárodní trh.
Kolekce šperků DYRBERG/KERN pro podzim a zimu 2017
Vítěz VAN GRAAF Junior Talent 2017 se představil na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
Značka Sorel představuje kolekci pro podzim/zimu 2017, kterou letos doplnila nově i kolekce velice stylových "holínek" do města i do přírody.
Společnost PUMA pokračuje s posouváním hranic sportovního designu.Czech Design Week - International Design Festival láká na 150 českých i zahraničních designérů.
Do designového festivalu se v rámci týdenní prodejní výstavy zapojí 150 designérů. Z toho 70 se představí nově na adrese Hybernská 4, zbývající si mohou návštěvníci prohlédnout v partnerských prostorách celkem osmi design storů a dvou galerií. Letošním partnerem CZDW je dále London Design Fair.


Czech Design Week
Czech Design Week


Minulý týden zasedla odborná kurátorská komise, jejímiž členy jsou např. Václav Dejčmar (pořadatel Mercedes Benz Prague Fashion Week), Iva Nesvadbová (ředitelka Art Prague a Art Photo) nebo ve světě uznávaný český designér Petr Novague a rozhodovala, kdo z přihlášených uchazečů vystaví svou tvorbu.

Z vybraných českých designérů se můžete těšit například na Adam Turečka, Pavla Kopřivu juniora, Martina Tvarůžka, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Elišku Slámovou, Evu Mafkovou, Jitku Mádlovou, Radima Slováka, Vladimíra Staňka, Lucii Volkovou a další.
Svou práci na festivalu dále představí světově uznávání zahraniční hosté jako Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello, Fernando Echeveria a další.

V partnerských prostorách CZDW si mohou jeho návštěvníci v době trvání festivalu zdarma prohlédnout expozice nabízející dalších 80 umělců. Tito partneři budou označeni a jsou jimi Galerie 1, 100CLASS Concept Store, dva Koh i noor Store Prague, Leo Macenauer Showroom, Pratique, Vladan Běhal Design Store, The Chemistry Design Store.

Představení některých vystavujících
Zakladatel studia Martin Tvarůžek Design je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a katedry designu ve Zlíně. S českými i zahraničními výrobci spolupracoval na vývoji desítek produktů, které se prodávají na globálním trhu. Patří mezi ně například dveřní kování, cyklistické přilby, medicínská zařízení, laboratorní technika, lesní traktor, autonomní robot, obráběcí stroje, manipulační technika, tepelná čerpadla, kondenzační jednotky a mnohé jiné výrobky, stroje a zařízení. Letos v létě uvedla společnost O2 Czech Republic na trh jeho O2 Smart box, domácí zařízení s řadou jedinečných funkčních a technických parametrů.

Na Fakultě architektury ČVUT v Praze vede ateliér průmyslového designu. O svojí metodice a úloze kreativity v průmyslu přednáší vládním institucím i výrobním společnostem. V roce 2015 byl jmenován Svazem průmyslu a dopravy ČR ambasadorem Roku průmyslu a technického vzdělávání. Za svoji činnost byl mnohokrát oceněn na mezinárodních veletrzích a soutěžích a je jediným českým držitelem prestižního světového ocenění Red Dot Design Award ve strojírenské kategorii, které získal letos již podruhé.

Martin Tvarůžek, Czech Design Week
Martin Tvarůžek, Czech Design Week


Daniela Buonvino - Průmyslová návrhářka a designérka původem z Itálie, avšak pevně usazena v nizozemském Amsterdamu, byla vždy fascinována procesem proměny a zároveň formuje svoji práci s důrazem na filosofii udržitelnosti. Pro své instalace, které jsou bohaté na světelný design a interaktivnost, využívá produkty na jedno použití včetně obalů, krabic nebo láhví a snaží se jim vtělit nové významy. Na Czech Design Week Podzim 2017 plánuje představit svoji nejnovější interaktivní instalaci využívající sluchové a zrakové vjemy, jíž cílí na nejvnitřnější emoce a instinkty.

Daniela Buonvino, Czech Design Week
Daniela Buonvino, Czech Design Week


Frau Caze - designérka Carolin Zeyher vytváří design interiérů a udržitelný design. Navrhuje nábytek a kuchyňské náčiní a přitom kombinuje svoji rozmarnou, na přírodu zaměřenou estetiku s praktickými a funkčními prvky. I když Berlín je už po mnoho let jejím domovem, Carolin nikdy nezůstává dlouho na jednom místě a svoji inspiraci čerpá po celém světě. Cestování silně ovlivnilo její jedinečný cit pro atmosféru a textury, stejně tak jako zájem o zachování naší planety. Velký důraz na udržitelnost, kvalitu a funkčnost, to je Frau Caze.

Frau Caze - Campanula, Czech Design Week
Frau Caze - Campanula, Czech Design Week


Dánský designér Steen Higham tvoří pod značkou Higham Design abstraktní a funkční objekty (AIX Objects), které balancují na pomezí mezi designem a uměním, a v nichž se vyváženě střídají horizontální a vertikální plány.

Steen Higham - Venice Object, Czech Design Week
Steen Higham - Venice Object, Czech Design WeekCzech Design Week je mezinárodní festival designu, který se poprvé uskutečnil v roce 2015.

Hlavní lokace: Hybernská 4, Praha 1

www.czechdesignweek.cz
www.facebook.com/czechdesignweek.cz
 
Tagy kolekce: extravagance | podzim-zima 2017


Nový butik Salvatore Ferragamo
Party Time
Atmosféra Buddha Baru
Vánoční delikatesy
Výstava na téma Vášeň
Džíska Levi´s v česko-slovenském podání
Splňme seniorům vánoční přání
Mezinárodní den designu
Částečně bezobalové farmářské trhy Hermaňák
Nevšední design a příjemné ceny
Fenty University
#Nakrmkrokodyla
Najít tu pravou
Motivace k co nejlepším výkonům
Polynéský nápoj ve šperku
Výstava zahájena

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.