Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Alter Era v kolekci na jaro a léto 2018 zazářila vzory inspirovanými tropickým prostředím Afriky jako místa, které má pro designérky značky zásadní význam. Do jejich tvorby se tentokrát reflektovala vášeň pro kmenové oděvy, tamní rituály a tradiční techniky v kombinaci s celosvětovým kultem Dandy Lion. Právě po něm kolekce získala svůj název.

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková


Společné nadšení pro etno střihy, vzory a barevnost autorky zpracovaly do nadčasových siluet inspirovaných formálním pánským oděvem a stylem Dandy Lion. I přesto vznikla velmi ženská kolekce, kterou tvoří dvacet prêt-à-porter looků, jejichž produkty jsou vzájemně snadno kombinovatelné.

Klíčovou roli v sezoně SS18 hrají bujaré vzory a opulentní barvy, které se do signifikantních autorských potisků přenesly technikami geometrické kitenge nebo ilustrativní inkoustovou kresbou. V nich se vzájemně překlápí odstíny, jako je tmavě červená, IKB, hořčicová nebo fialová či citronově žlutá.

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková


V celkovém dojmu se v kolekci střídají prvky eklektického pánského šatníku s domorodými šaty a dvoudílnými komplety. V kolekci dominují obleky v pánském stylu, splývající šaty či oblíbené košile a halenky z přírodních materiálů včetně hedvábného Crêpe de Chinne. Tvoří ji také šaty, které jsou doplněné plizovanými šálami a stuhami, sukně symbolizující vynalézavou drapérii z látek typických pro styl afrických žen nebo saka s prvky převzatými ze slavnostního kmenového kroje. V detailech se objevuje také vrstvení, mačkaná technika nebo dekorativní švy s barevnými paspulkami, kterými designérky zvýraznily límce a manžety některých modelů.

Kolekci je možné zakoupit na e-shopu značky a stránkách www.alter-era.com.

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková


Dandy Lion
Název kolekce vychází z knihy "The Black Dandy and Street Style" americké kurátorky, historičky a kritičky Shantrelle P. Lewis. V knize detailně popisuje styl "dandy" a jeho původ. Za dnešní Dandy Lions jsou považováni například muzikant Stromae, Leon Bridges nebo designér a herec Waris Ahluwalia.

Alter Era
Mezinárodní duo Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z České republiky jsou tvůrčí silou značky. Obě autorky jsou v srdci průzkumnicemi, což se odráží v designu značky. Proto i každá jejich kolekce vypráví příběh o světě ALTER a minulosti ERA. Jejich estetika je charakterizována výraznými střihy a autorskými potisky.

Bio
Návrhářky se v roce 2008 seznámily u společného projektu při studiu na Polimoda International Institute of Design & Marketing v italské Florencii, díky kterému začaly kultivovat společnou filozofii. Poté, co Alicia Declerck v roce 2011 získala ocenění Manish Arora Award v International Arts of Fashion Competition, sbírala zkušenosti po celém světě u značek, jako je Diane Von Furstenberg, Rodarte nebo Manish Arora. Zhanna Belskaya mezitím absolvovala stáže u Antonio Marras či Kenzo a díky úspěchu v programu Richemont Group Scholarship zakončila své vzdělání titulem MFA v oboru Master of Arts in Design v Miláně. Po jeho ukončení pracovala v oddělení designu doplňků značky Cartier. Oběma talentovaným designérkám se cesty opět zkřížily v roce 2015 rozhodnutím založit značku a její název opřít o začátek nové éry obou návrhářek.
www.alter-era.com
 
Tagy: Alter Era

Tagy kolekce: extravagance | jaro-léto 2018


Pro sladké sny a dobrou noc
Léto se nezadržitelně blíží
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Kultovní české Botasky dostaly nový barevný facelift
Buďte hrdá a sama sebou
Perfektní jarní kousky pro osvěžení šatníku
Gang postaviček z kultovního komiksu Peanuts si hrají u Levi´s
Vykročte do nadcházející sezóny s novou stylovou obuví
Jarní modely trochu ikonické, a také ironické
Jak se jednodušše vyjádřit? Řekněte to tričkem
Vroubkovaná textura, která příjemně hřeje
Šikmý šev je zpátky
Do zimy bez kompromisů
Neobyčejné měkké dárky
Elegance pro slavnostní večery
Exkluzivní spolupráce Reserved x VOGUE

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.