V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
 
 
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.Obě nosí stejné jméno a obě mají co slavit. Zatímco italská metropole Řím má za sebou bezmála 3 000 let bohaté a slavné historie, vůně ROMA letos úspěšně dovršuje 30 let od svého uvedení.

Laura Biagiotti Roma & Roma Uomo, FAnn parfumerie
Laura Biagiotti Roma & Roma Uomo, FAnn parfumerie


"Vůně oblékající vaši duši"
                                                 Laura Biagiotti


Světově uznávaná italská návrhářka Laura Biagiotti pojala svou nezaměnitelnou vonnou kompozici coby neotřelé vyznání lásky městu svého srdce. A že se jí to více než podařilo, svědčí i tři desítky let, kdy patří její ROMA mezi evergreeny dynamicky se měnícího trhu značkových parfémů. Dodnes bylo globálně prodáno na 110 miliónů flakónů dámské i pánské verze, což - pokud bychom je poskládali vedle sebe - bohatě stačí na obkroužení celé zeměkoule podél 42 rovnoběžky, na níž Řím leží.

Ostatně Laura Biagiotti se svému zamilovanému městu odvděčila nejen jeho umístěním na vonnou mapu světa, ale i tím, že pravidelně a štědře přispívala k rekonstrukcím jeho nejvýznamnějších památek. Mimo jiné se spolupodílela na financování restaurování širokého jezdeckého schodiště na římský Kapitol, jehož autorem nebyl nikdo menší než Michelangelo a které patří k jednomu z nejznámějších center Říma, či se nemálo zasloužila o obnovení krásy historické mramorové fontány na římském náměstí Piazza Farnese.

ROMA - orientální dámská vůně
autor vůně: Jean Pierre Mary

Jako první spatřila v roce 1988 světlo světa dámská varianta vůně, která je dokonalým setkáním východu a západu. Stačí k ní přivonět a rázem se nám vrací všechny vzpomínky na krásu středozemského moře, úchvatný pohled na antické i renesanční památky a pocit prázdninové bezstarostnosti. Ten především navozuje přítomnosti sicilského bergamotu propojená s květinovou něhou jasmínu i pomerančových a mandloňových květů ukrytých v srdci vůně. Příslib dobrodružství s kapkou svůdnosti s sebou přináší myrha ze severu Afriky i madagaskarská vanilka doplněné ušlechtilým santálem a pižmem.

hlava: hořký pomeranč, bergamot, grapefruit, koriandr, ananas
srdce: mandloňové květy, pomerančové květy, jasmín
základ: vanilka, myrha, santál, pižmo, vonná pryskyřice

Laura Biagiotti Roma, FAnn parfumerie
Laura Biagiotti Roma, FAnn parfumerie


ROMA UOMO - orientálně dřevitá pánská vůně
autorka vůně: Annick Ménardo

Pět let po uvedení svého dámského protějšku byla v roce 1992 představena i pánská verze Roma Uomo. Kromě osvěžující středozemské nóty má v sobě i nadčasovou eleganci a smysl pro klasický styl, což z ní dělá neopakovatelnou, a přitom nevtíravou vůni pro současné muže. Úvod patří mixu růžového grepu a mandarinky, které jí propůjčují charakteristický prvek svěžesti. Kombinace exotických dřevin - santálu, vavřínu a cedru - spolu s dubovým mechem a bazalkou vytvářejí smyslný a přitom nijak prvoplánový dojem, který k naprosté dokonalosti dovádí letmý dotek ambry a pižma.

hlava: růžový grapefruit, mandarinka, bazalka, vavřín
srdce: dubový mech, muškát
základ: vavřínové dřevo, cedr, santál, ambra, pižmo, vanilka

Laura Biagiotti Roma Uomo, FAnn parfumerie
Laura Biagiotti Roma Uomo, FAnn parfumerie


Ikonické flakóny
Nejen vonné kompozice, ale i flakóny obou vůní představují malý výlet do "věčného města", který můžete podniknout pokaždé, kdy je vezmete do ruky. Laura Biagiotti totiž našla pro oba inspiraci ve slavné antické architektuře patřící neodmyslitelně k městu na březích Tibery.

Dámská varianta získala podobu subtilního fragmentu antického kanelovaného sloupu provedenou z mléčného skla, skrz které prosvítá hřejivě oranžový tón vůně. Odkazem ke slavným carrarským mramorům je pak čistě bílý uzávěr flakónu.

Mohutné sloupoví v průčelí proslulého římského Pantheonu zase propůjčilo svou siluetu pánské verzi flakónu, která i díky tomu působí zároveň mužně a stabilně. Celkový dojem podtrhují i sluneční odstín vůně prosvítající skrz mléčné sklo a uzávěr v barvě antické mědi.

Laura Biagiotti Roma & Roma Uomo, FAnn parfumerie
Laura Biagiotti Roma & Roma Uomo, FAnn parfumerie


Laura Biagiotti Roma EdT 25 ml, 1 129 Kč
Laura Biagiotti Roma EdT 50 ml, 1 589 Kč
Laura Biagiotti Roma EdT 100 ml, 1 999 Kč

Laura Biagiotti Roma Uomo EdT 40 ml , 1 179 Kč
Laura Biagiotti Roma Uomo EdT 75 ml , 1 489 Kč
Laura Biagiotti Roma Uomo EdT 125 ml, 1 959 KčK dostání exkluzivně ve FAnn parfumeriích.


Laura Biagiotti * 4. srpna 1943 - 26. května 2017
Za více než padesát let svého působení v hektickém světě módy dokázala Laura Biagiotti nejen pevně ukotvit vlastní vizi italského stylu, ale zároveň i získat všeříkající titul "královna kašmíru" odkazující k jednomu z jejích nejoblíbenějších materiálů. Ostatně, právě použití čistě přírodních látek spolu s jednoduchými, a přitom efektními střihy jsou alfou a omegou modelů její módní značky.
V uplynulých pěti dekádách se Laura Biagiotti stala jednou z předních ambasadorek italské módy, která má na svém kontě celou řadu úspěchů. V roce 1988 se stala vůbec první italskou návrhářkou, která uspořádala módní přehlídku v Číně. V roce 1995 tleskal jejím modelům Bolšoj těatr v Moskvě a o dva roky později uspořádala charitativní módní přehlídku v Káhiře ve prospěch egyptského Červeného kříže.
Její modely jsou snadno identifikovatelné, mistrovsky zpracované, příjemné na nošení, elegantní a pohodlné zároveň. Nejinak je tomu i v případě jejích neopakovatelných vůní, z nichž se od časů premiérového uvedení staly bezesporu jedny z legend moderního parfumářství.
 
Tagy: FAnn parfumerie

Tagy kolekce: jaro-léto 2018


Zamilujte se do romantiky
V jednoduchosti je krása
FAnn Beauty Atelier
Prodýchejte se ke zdraví
Nová éra vůní od DSQUARED2
Tím správným směrem
Vůně Anglie
Anglický luxus do vaší koupelny
Make me HAPPY
Flakon jako drahokam
Vůně třpytivých paprsků
Terapie pro vaše rty
Svěží citrusový vánek
Vůně Francie u vás doma
Hlemýždí zázrak
Vůně, která je tak skutečná

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.