V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
 
 
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.Pod značkou Bohempia doposud vznikly tři sezonní kolekce, z nichž v každé u zákazníků vítězí stylová a módní černá s černými podrážkami. Oblíbené celo-černé tenisky Orasa a Holata jsou ideální alternativou pro každodenní nošení bez ohledu na příležitost.

Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia
Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia


Černo-černá varianta tenisek se pod značkou Bohempia vyvíjí od založení značky roku 2015 a každá přicházející kolekce její nabídku rozšiřuje o nové styly a variace. Od zrození firmy měla na trhu velkou oblibu nejen nazouvací verze Slip-on a nízké šněrovací Holata, v kolekci na jaro a léto 2017 zase zazářily černé baleríny Maliska se stylovými pánskými Bran Chukka a v kolekci podzim a zima loňského roku také vysoké kotníkové Orasa. A právě model Orasa a nízké šněrovací Holata zůstávají unisexovým evergreenem všech veganů a uvědomělých zákazníků, kteří hledají stylovou a ekologickou obuv.

Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia
Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia


Tenisky, které získaly vegan-friendly certifikaci PETA, vznikají ze 100% konopí a přírodního kaučuku, nelepenou technologií takzvané vulkanizace s velkým podílem ruční práce alokované do Česka. V Česku se konopný materiál vhodný pro výrobu oblečení a obuvi nepěstuje, k produkci tenisek proto Bohempia volí konopné vlákno z nedalekého Rumunska. Všechny tenisky jsou opatřené ortopedickou stélkou, jsou antiseptické a termoregulační, a proto jsou vhodné i k větší námaze. Konopný materiál v zimě hřeje a v létě zase chladí.

Tenisky Bohempia
Tenisky Bohempia


"Černo-černá varianta našich tenisek je univerzální a basic, většina našich zákazníků ji považuje za nejpraktičtější jednak s ohledem na vlastní styl, ale také díky údržbě. Hned první černo-černý model typu Bran Chukka se vyprodal ještě před koncem sezony," dodává zakladatel značky Tomáš Rohal.


Oblíbené černé tenisky z konopí jsou stále k dostání na novém e-shopu značky www.bohempia.eu či v kamenné prodejně na karlínské adrese Sokolovská 76.

Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia
Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, BohempiaO konopí
Jedná se o vysoce funkční přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Konopné vlákno saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a delší životnost. Konopný materiál je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Na rozdíl od bavlny může být konopí pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů a s poloviční spotřebou vody, a proto není nutný jeho dovoz. Tím se snižují náklady na dopravu i velká zátěž našeho životního prostředí.

Bohempia a Tomáš Rohal
(Bohemia, latin. výraz pro Čechy + hemp, angl. výraz pro technické konopí)
Tomáš Rohal českou firmu založil v únoru 2015 po více než roce intenzivních příprav a několika letech výzkumu. Vystudoval obor Konstrukce textilních strojů na liberecké univerzitě. Po absolvování studia se této profesi nikdy nevěnoval, protože české textilní továrny se v této době zavíraly a výroba se masivně přesouvala na východ. Mnoho let proto působil v mezinárodní společnosti zaměřené na výrobu technických plynů a v dalším zaměstnání se profesně věnoval energetice a obnovitelným zdrojům. Vedle své kariéry se však zabýval myšlenkou založit vlastní značku s konopnými produkty a vytvořit společensky zodpovědný start-up, který podpoří právě i lokální výrobu, již expanze asijských výrobků potlačila. V této chvíli pod značkou Bohempia vyrábí tenisky, konopná trika, kšiltovky, opasky, ponožky, rukavice, kuchyňské utěrky a jako jediný na světě i froté ručníky s konopnou smyčkou.
 
Tagy: Bohempia

Tagy kolekce: jaro-léto 2018


Vykročte do nadcházející sezóny s novou stylovou obuví
Jarní modely trochu ikonické, a také ironické
Jak se jednodušše vyjádřit? Řekněte to tričkem
Vroubkovaná textura, která příjemně hřeje
Šikmý šev je zpátky
Do zimy bez kompromisů
Neobyčejné měkké dárky
Elegance pro slavnostní večery
Exkluzivní spolupráce Reserved x VOGUE
Pro výjimečné příležitosti
SPORTALM slaví 65. let
Stylové boty pro všechny příležitosti
Nové a inspirující trendy
Zima na luxusní vlně
Od hlavy až k patě v konopné kolekci
Spodní prádlo pro všechny příležitosti

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.