V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
 
 
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.Pod značkou Bohempia doposud vznikly tři sezonní kolekce, z nichž v každé u zákazníků vítězí stylová a módní černá s černými podrážkami. Oblíbené celo-černé tenisky Orasa a Holata jsou ideální alternativou pro každodenní nošení bez ohledu na příležitost.

Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia
Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia


Černo-černá varianta tenisek se pod značkou Bohempia vyvíjí od založení značky roku 2015 a každá přicházející kolekce její nabídku rozšiřuje o nové styly a variace. Od zrození firmy měla na trhu velkou oblibu nejen nazouvací verze Slip-on a nízké šněrovací Holata, v kolekci na jaro a léto 2017 zase zazářily černé baleríny Maliska se stylovými pánskými Bran Chukka a v kolekci podzim a zima loňského roku také vysoké kotníkové Orasa. A právě model Orasa a nízké šněrovací Holata zůstávají unisexovým evergreenem všech veganů a uvědomělých zákazníků, kteří hledají stylovou a ekologickou obuv.

Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia
Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia


Tenisky, které získaly vegan-friendly certifikaci PETA, vznikají ze 100% konopí a přírodního kaučuku, nelepenou technologií takzvané vulkanizace s velkým podílem ruční práce alokované do Česka. V Česku se konopný materiál vhodný pro výrobu oblečení a obuvi nepěstuje, k produkci tenisek proto Bohempia volí konopné vlákno z nedalekého Rumunska. Všechny tenisky jsou opatřené ortopedickou stélkou, jsou antiseptické a termoregulační, a proto jsou vhodné i k větší námaze. Konopný materiál v zimě hřeje a v létě zase chladí.

Tenisky Bohempia
Tenisky Bohempia


"Černo-černá varianta našich tenisek je univerzální a basic, většina našich zákazníků ji považuje za nejpraktičtější jednak s ohledem na vlastní styl, ale také díky údržbě. Hned první černo-černý model typu Bran Chukka se vyprodal ještě před koncem sezony," dodává zakladatel značky Tomáš Rohal.


Oblíbené černé tenisky z konopí jsou stále k dostání na novém e-shopu značky www.bohempia.eu či v kamenné prodejně na karlínské adrese Sokolovská 76.

Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, Bohempia
Černé tenisky z konopí - nadčasová ikona udržitelné módy, BohempiaO konopí
Jedná se o vysoce funkční přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Konopné vlákno saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a delší životnost. Konopný materiál je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Na rozdíl od bavlny může být konopí pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů a s poloviční spotřebou vody, a proto není nutný jeho dovoz. Tím se snižují náklady na dopravu i velká zátěž našeho životního prostředí.

Bohempia a Tomáš Rohal
(Bohemia, latin. výraz pro Čechy + hemp, angl. výraz pro technické konopí)
Tomáš Rohal českou firmu založil v únoru 2015 po více než roce intenzivních příprav a několika letech výzkumu. Vystudoval obor Konstrukce textilních strojů na liberecké univerzitě. Po absolvování studia se této profesi nikdy nevěnoval, protože české textilní továrny se v této době zavíraly a výroba se masivně přesouvala na východ. Mnoho let proto působil v mezinárodní společnosti zaměřené na výrobu technických plynů a v dalším zaměstnání se profesně věnoval energetice a obnovitelným zdrojům. Vedle své kariéry se však zabýval myšlenkou založit vlastní značku s konopnými produkty a vytvořit společensky zodpovědný start-up, který podpoří právě i lokální výrobu, již expanze asijských výrobků potlačila. V této chvíli pod značkou Bohempia vyrábí tenisky, konopná trika, kšiltovky, opasky, ponožky, rukavice, kuchyňské utěrky a jako jediný na světě i froté ručníky s konopnou smyčkou.
 
Tagy: Bohempia

Tagy kolekce: jaro-léto 2018


Pro výjimečné příležitosti
SPORTALM slaví 65. let
Stylové boty pro všechny příležitosti
Nové a inspirující trendy
Zima na luxusní vlně
Od hlavy až k patě v konopné kolekci
Spodní prádlo pro všechny příležitosti
Spojení Mickeyho a Levi´s
Podzim v měkkém
Odpočívejte a zůstaňte v teple
Zasloužíš si to nejlepší... Vždy
Kapitola A Rendez-vous
Odvážný krok do nové sezony
Jemné střihy a asymetrie
Nový kousek v looku 90. let
Hvězda podzimu - stylový trenčkot do nepohody

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.