Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Káva pro nás představuje chvilky relaxace, mnoho variant chutí a způsobů podávání a také jakousi pohodu, uvolnění. Přesně taková je také Kaa-wa - ryze česká, autorská značka šperkařky a designérky Anny Steinerové, která se nyní od fascinace kávovým zrnem přesouvá také na ostatní části i fáze kávovníku. Něžné, propracované šperky symbolizují například listy, květy, pupeny, či plody (boby) kávovníků.

Kaa-wa, foto: Tomáš Brabec
Kaa-wa, foto: Tomáš Brabec


Šperky jsou staré jako lidstvo samo. Již dávno, v pravěku měly ženy potřebu se zdobit a odlišovat se tak od ostatních žen. Dnes jsou šperky odrazem naší osobnosti, jsou naší nedílnou součástí. Šperky Kaa-wa jsou navíc originální a s příběhem. Nesou v sobě život rostlinky kávovníku, od lístků, přes pupeny, květy, lístky a plody. Do šperků je také možné vložit kamínky, například nádherný, ryze český a často v autorské tvorbě opomíjený kámen - granát neboli pyrop.

Kaa-wa, foto: Irena Svobodová
Kaa-wa, foto: Irena Svobodová

Kaa-wa, foto: Irena Svobodová
Kaa-wa, foto: Irena Svobodová


"Začala jsem značku Kaa-wa kolekcí s kávovými zrny, protože mi tento prvek připadá okouzlující a plný symboliky. Nicméně, jak jsem začala rostlinu kávovníku více zkoumat a i sama doma pěstovat, zjistila jsem, že i ostatní částí této rostliny jsou nádherné. Postupně jsem začala zkoušet šperky ve tvarech kávových pupenů, květů, lístečků, či plodů. Řada šperků také vzniká zcela ´samovolně´, například vytvořím šperk jako dárek pro dcerku, ale reakce okolí jsou tak pozitivní, že se stane součástí mé nabídky," vysvětluje autorka šperků Kaa-wa Anna Steinerová a dodává: "Všechny šperky si nejprve sama vyzkouším, několik týdnů je nosím a postupně odchytávám případné nepraktické stránky jako příliš ostrý hrot, překážející stonek, atd. Až když jsem si jistá, že mně je daný doplněk příjemný, jdu s ním ven."

Značka Kaa-wa také pomáhá. Protože je konzumace kávy neodmyslitelně spjata s komunikací, šíří Kaa-wa povědomí o lidech postižených afázií a spolupracuje také s klubem Afasie, který pomáhá právě lidem s narušenými komunikačními schopnostmi (afázií).

Vybírat můžeme z náušnic, řetízků s přívěsky, prstýnků, broží i manžetových knoflíků. Všechny šperky jsou detailně propracované, originální a designové. Kaa-wa jsou totiž nejen šperky, ale také celý příběh, který stojí za každým jednotlivým kouskem. www.kaawa.cz/kolekce.

Kaa-wa, foto: Irena Svobodová
Kaa-wa, foto: Irena SvobodováAnna Steinerová je autorka šperků značky Kaa-wa. Její šperky představují kávu jako fenomén, který nás provází celým životem. Vývoj kávy precizně zpracovává do svých šperků, pomocí kterých nám rovněž představuje všechny fáze kávy - od klíčícího semínka, po růst rostliny, květy, listy až po samý zdroj kávového požitku - zrno. Jedinečný koncept, kterým značka Kaa-wa bezesporu je, vás vtáhne do tajuplného příběhu kávového zrnka. Její šperky jsou precizně zpracované a vždy něco sdělují. Ač jsou překrásné a originální, nikdy nezastiňují samotné nositelky/nostitele, jsou jim designovým doplňkem, vyjádřením jich samých...
 
Tagy kolekce: jaro-léto 2018


Ó takový jako ty
Diamanty od ALOve pomáhají dětem
Šperky pro naše nejmenší
Pandora nám rozkvetla do krásy
Pro vaši lásku. Na věky věků
Láska pro všechny, koho máte rádi
Výrazné náušnice
The Last Supper
Už máte své Téčko?
Svěží, lehké a magické
Tik tak tik tak
Minulost se spojila se současností
České klenotnictví ALO diamonds kupuje rodinné šperkařství HALADA
Papírové květy
Váš styl je vaším podpisem
ALOve Glamour

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.