V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
 
 
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.Káva pro nás představuje chvilky relaxace, mnoho variant chutí a způsobů podávání a také jakousi pohodu, uvolnění. Přesně taková je také Kaa-wa - ryze česká, autorská značka šperkařky a designérky Anny Steinerové, která se nyní od fascinace kávovým zrnem přesouvá také na ostatní části i fáze kávovníku. Něžné, propracované šperky symbolizují například listy, květy, pupeny, či plody (boby) kávovníků.

Kaa-wa, foto: Tomáš Brabec
Kaa-wa, foto: Tomáš Brabec


Šperky jsou staré jako lidstvo samo. Již dávno, v pravěku měly ženy potřebu se zdobit a odlišovat se tak od ostatních žen. Dnes jsou šperky odrazem naší osobnosti, jsou naší nedílnou součástí. Šperky Kaa-wa jsou navíc originální a s příběhem. Nesou v sobě život rostlinky kávovníku, od lístků, přes pupeny, květy, lístky a plody. Do šperků je také možné vložit kamínky, například nádherný, ryze český a často v autorské tvorbě opomíjený kámen - granát neboli pyrop.

Kaa-wa, foto: Irena Svobodová
Kaa-wa, foto: Irena Svobodová

Kaa-wa, foto: Irena Svobodová
Kaa-wa, foto: Irena Svobodová


"Začala jsem značku Kaa-wa kolekcí s kávovými zrny, protože mi tento prvek připadá okouzlující a plný symboliky. Nicméně, jak jsem začala rostlinu kávovníku více zkoumat a i sama doma pěstovat, zjistila jsem, že i ostatní částí této rostliny jsou nádherné. Postupně jsem začala zkoušet šperky ve tvarech kávových pupenů, květů, lístečků, či plodů. Řada šperků také vzniká zcela ´samovolně´, například vytvořím šperk jako dárek pro dcerku, ale reakce okolí jsou tak pozitivní, že se stane součástí mé nabídky," vysvětluje autorka šperků Kaa-wa Anna Steinerová a dodává: "Všechny šperky si nejprve sama vyzkouším, několik týdnů je nosím a postupně odchytávám případné nepraktické stránky jako příliš ostrý hrot, překážející stonek, atd. Až když jsem si jistá, že mně je daný doplněk příjemný, jdu s ním ven."

Značka Kaa-wa také pomáhá. Protože je konzumace kávy neodmyslitelně spjata s komunikací, šíří Kaa-wa povědomí o lidech postižených afázií a spolupracuje také s klubem Afasie, který pomáhá právě lidem s narušenými komunikačními schopnostmi (afázií).

Vybírat můžeme z náušnic, řetízků s přívěsky, prstýnků, broží i manžetových knoflíků. Všechny šperky jsou detailně propracované, originální a designové. Kaa-wa jsou totiž nejen šperky, ale také celý příběh, který stojí za každým jednotlivým kouskem. www.kaawa.cz/kolekce.

Kaa-wa, foto: Irena Svobodová
Kaa-wa, foto: Irena SvobodováAnna Steinerová je autorka šperků značky Kaa-wa. Její šperky představují kávu jako fenomén, který nás provází celým životem. Vývoj kávy precizně zpracovává do svých šperků, pomocí kterých nám rovněž představuje všechny fáze kávy - od klíčícího semínka, po růst rostliny, květy, listy až po samý zdroj kávového požitku - zrno. Jedinečný koncept, kterým značka Kaa-wa bezesporu je, vás vtáhne do tajuplného příběhu kávového zrnka. Její šperky jsou precizně zpracované a vždy něco sdělují. Ač jsou překrásné a originální, nikdy nezastiňují samotné nositelky/nostitele, jsou jim designovým doplňkem, vyjádřením jich samých...
 
Tagy kolekce: jaro-léto 2018


České klenotnictví ALO diamonds kupuje rodinné šperkařství HALADA
Papírové květy
Váš styl je vaším podpisem
ALOve Glamour
Zářivé vodopády
Barvy duhy
Ikony nikdy nevyjdou z módy
Kaa-wa v květu
Futureclassic pro dnešek, zítřek, navždy
Odemykání nových možností
Dávka modré energie
Jemné a plné lásky
Pocta skutečným hrdinkám
Šperky, které promlouvají
Dokonalost nikdy nevyjde z módy
Barvy zahrady Majorelle

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.