Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Trochu malé, dost úzké, přesto neodolatelně krásné boty. Pamatujete na Jen z IT Crowd a její nákup bot? 2 minuty srandy k popukání, koneckonců celé první 2 série byly trefné.

Jen z IT Crowd, foto zdroj: little SHOES
Jen z IT Crowd, foto zdroj: little SHOES


Kriple you!
Prodavačka správně upozorňuje, že boty jí zdeformují nohy. A není to jen velikostí boty. Takový tvar nohy prostě nemáme a k chůzi na špičkách jsme stvořeni nebyli. Je absurdní, že jsme přijali konfekční obuv jako normální, dokonce přijít do vybrané společnosti bez bot s úzkou špičkou a podpatku je proti etiketě. Z toho vyplývá i firemní dress kód - zaměstnavatelé požadují zdraví škodlivé úzké boty.

Takové "španělské botky" nemají vliv jen na křivení prstů, otlaky, vbočené palce, ale mění úhel v kotníku, postavení pánve, posouvají těžiště. I držení hlavy a nápor na krční páteř souvisí s botou.

Foto zdroj: little SHOES
Foto zdroj: little SHOES


Back to the Nature
Revoluci přináší barefoot boty. "Je to bota dělaná tak, aby co nejméně měnila či modifikovala přirozenou funkci pohybového aparátu." vysvětluje Lukáš Klimpera, fyzioterapeut vyrábějící boty značky Ahinsa shoes v rozhovoru pro časopis Umění fyzioterapie. Bosoboty jsou totiž normální, mají rády naše nohy, jsou:
  • Ve špičce široké, netlačí prsty k sobě ani přes sebe. To je úleva!
  • Na tenké, ohebné podrážce, která umožňuje propriorecepci. Cítíme přes ni nerovnosti země, zapojujeme nervová zakončení, svaly, šlachy na noze, aktivně chodidlo pracuje a posiluje. Bye bye ploché nohy!
  • S nulovým dropem, neboli pata je v rovině se špičkou. To zajistí přirozený postoj a správné držení celého těla. Pohoda!
  • Bez tvarované stélky, tedy bez podpory klenby, ta má fungovat přirozeně a ne být uměle podepřená a pasivní.
  • Bez opatku, nohu nechceme mít jako v sádře, ale svobodně. Skoro bosky.
Foto zdroj: little SHOES
Foto zdroj: little SHOES


Start
Od mala, první boty - barefoot boty, tedy capáčky nebo úplně flexibilní boty na tenoučké podrážce. Netřeba dítě nacpat do přezkáčů, svobodu jim dopřejte na celý život každý den.

Sortiment je kompletní, seženete bačkory, jarní balerínky, tenisky, celoroční kožené boty, gumovky, obuv s membránou i zimní zateplené bosé boty.

Foto zdroj: little SHOES
Foto zdroj: little SHOES


Nikdy není pozdě. Zkuste to i vy, jen cesta zpět není, je to návykové, to pohodlí a zdraví vám zavře dveře.

Bio, eko, vegan
Výrobci barefoot smýšlí ohleduplně k přírodě, pyšní se certifikáty o nezávadnosti, ekologičnosti, recyklovatelnosti, přírodním barvení a lepení bez příměsí zvířecích kopyt.

Fashion
Ale nečekejte k barefoot botám batikované tričko. Producenti jsou profíci, designéři a módní specialisté, vyberete si atraktivní boty, které budou pohodlné a zdravé, společenské, sportovní nebo volnočasové.

Foto zdroj: little SHOES
Foto zdroj: little SHOES
 
Tagy kolekce: jaro-léto 2018


Pro sladké sny a dobrou noc
To nejlepší pro naši krásu
Léto se nezadržitelně blíží
Máj je lásky čas a také čas růžových vín
Řekněte své "ano" stylově
Bezpečné opalování je stále důležitějším faktorem
Nekonečné léto
Šperky pro naše nejmenší
Šumivé osvěžení nejen pro letní večer
Přírodní síly z dalekého severu
Unikátní projekt PLEŠOUNI
Perfektní jarní kousky pro osvěžení šatníku
Gang postaviček z kultovního komiksu Peanuts si hrají u Levi´s
Praha jako první oslaví 20. výročí Matrixu
Nový design a budoucnost běhu s adidas Ultraboost 19
Jarní modely trochu ikonické, a také ironické

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.