V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
 
 
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.Jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů na světě míří do Prahy. Karim Rashid se stane hostem podzimního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Během této největší módní události v České republice veřejnosti představí svůj originální design, navržený pro nejvyspělejší bezdýmný tabákový produkt IQOS společnosti Philip Morris International.

Karim Rashid para Interiores - Lupe de la Vallina
Karim Rashid para Interiores - Lupe de la Vallina


Vizionářský návrhář Karim Rashid má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů, tři stovky významných ocenění a jeho práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách. Je světově proslulý svým nekonvenčním designem, který spojuje prvky minimalismu s převážně organickými tvary.

V září designér Karim Rashid navštíví Prahu, aby osobně představil sérii originálních grafických motivů, inspirovaných digitálními technologiemi určenou pro ochranné obaly nejprogresivnějšího bezdýmného tabákového výrobku IQOS od společnosti Philip Morris International. Ten je alternativou běžných cigaret, kdy se tabák díky unikátní technologii místo spalování pouze nahřívá, což snižuje množství škodlivých látek ve srovnání s cigaretovým kouřem. Edice ochranných IQOS obalů, navržených Karimem Rashidem, tak dělá ze zařízení jedinečný umělecký kousek.

IQOS designed by Karim Rashid, Philip Morris International
IQOS designed by Karim Rashid, Philip Morris International

IQOS designed by Karim Rashid, Philip Morris International
IQOS designed by Karim Rashid, Philip Morris International


"Ze spolupráce s Philip Morris International jsem nadšený, protože se společnost zavázala k radikální proměně prostřednictvím inovativních produktů, což je pro designéra vždy obrovský zdroj inspirace. Jedná se o klíčový posun v tabákovém průmyslu a pro mne byl zajímavou výzvou a momentem k zamyšlení se nad budoucností bez kouře" popisuje svůj futuristický přístup a pokračuje: "Revoluční technologie IQOS nám umožňuje skutečně věřit v ideální, udržitelnou budoucnost a právě pozitivní přínos pro společnost má podle mého názoru pro design ten nejhlubší smysl. Pro mne je zařízení IQOS atraktivní, velmi dobře navržené a založené na pokročilé technologii," uvádí Rashid.

Uznávaný designér Karim Rashid bude exkluzivním hostem expozice IQOS, která bude součástí módní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week konané od 31. srpna do 5. září 2018 v Clam-Gallasově paláci v Praze 1.

Karim Rashid se narodil v roce 1960 v Egyptě, vyrostl v Kanadě a trvale žije v New Yorku. Vystudoval průmyslový design na Carleton University v Ottawě a poté studoval design v italské Neapoli. Je držitelem několika čestných doktorátů a významných cen za design. Má za sebou několik tisíc na trh uvedených produktů od módních doplňků přes interiéry až po celé domy a klientelu ve více než čtyřiceti zemích světa. Jeho práce zahrnuje takové objekty jako například koš Garbo a Oh chair pro společnost Umbra, nábytek pro Artemide a Magis, firemní identitu pro Citibank a Hyundai, hi-tech produkty pro LaCie a Samsung, a luxusní produkty pro Veuve Clicquot a Swarowski a mnoho dalších.


IQOS
IQOS je inovativní a stylové zařízení, které je díky technologii HeatControlTM potenciálně méně škodlivé, než tradiční cigarety. IQOS tabák nespaluje, ale pouze nahřívá. Díky absenci hoření nabízí dospělým kuřákům možnost plně si vychutnat skutečnou chuť tabáku bez kouře, popela a s menším množstvím odéru. Více informací naleznete na IQOS.com

Philip Morris International
Jsme přední mezinárodní tabákovou společností zabývající se výrobou a prodejem cigaret a dalších výrobků obsahujících nikotin, na trzích mimo Spojené státy americké. Svou budoucnost stavíme na produktech bez kouře, které jsou mnohem lepší volbou, než pokračování v kouření cigaret. Prostřednictvím multidisciplinárních schopností při vývoji produktů, nejmodernějších zařízení a vědeckých důkazů se snažíme zajistit, aby naše výrobky bez kouře splňovaly preference dospělých spotřebitelů a přísné regulatorní požadavky. Naše vize spočívá v tom, že tyto výrobky nakonec nahradí konvenční cigarety, a to ve prospěch dospělých kuřáků, společnosti, naší firmy a našich akcionářů. Další informace naleznete na stránkách www.pmi.com a www.pmiscience.com.
 
Tagy: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Heřmaňák oslavil rok bez obalů
SLOU DAYS ukáže cestu k chytřejším nákupům a smysluplnému šatníku
Víno, husy, zpěv
Ručně malované Sicily Bag v Praze
M&S spustil e-shop pro české zákazníky
Vizionářský návrhář Karim Rashid v Praze
Denim stárne do krásy
Pivo na Náplavce
Festival péče a líčení
Dávka modré energie
Růžový máj
Pocta skutečným hrdinkám
Bohatý výběr potravin M&S na internetu
Sladké Velikonoce
Barevné mraky v Holešovicích
BigBrands slaví

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.