Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern. Designérka tvořící pod značkou IMRECZEOVA jej geometricky rozpracovává do precizně provedených minimalistických siluet.

Minimalismus, přesné technologické zpracování kolekce, stejně jako volba kvalitních materiálů, se v kolekci IKSIKS propojují s prastarými principy dvou překřížených čar písmene X, ať už primárně symbolizujících ženskou siluetu či odkazujících na africké linkové zdobení těla a genetiku. Tvoří tak mix životní energie, reality, domorodého primitivismu a tajemna, který na ženském těle vyzní jedinečně.

Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVA
Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVA


Pomocí detailů prostřižených trojúhelníků ve své kolekci Zdeňka Imreczeová rozehrává hru světla a stínu s jemnou geometrií na oděvech, které kontrastují s prosvítajícím ženským tělem. Prostřižené detaily či prostřižením vzniklé siluety písmene X na jinak střihově minimalistických šatech nechávají vyniknout ženskosti, křehkosti, ale současně rafinovanému půvabu.

"V kolekci uplatňuji dvě roviny, jednu plošnou, kde nechávám vyznít samotný materiál nebo si hraji se skládáním pruhů a kostek. Ve druhé linii pracuji s materiálem tak, že ho prostříhávám, ale jeho technologické zpracování je až ´sterilní´ - není zde prostor spatřit ´syrovost´ nezpracované látky. Materiálové prostřihy zde fungují jako látkové branding reliéfy," charakterizuje výsledný efekt Zdeňka Imreczeová.

V kolekci dominují modely v barevné škále červené, modré, šedé, černé a barvách pudrových odstínů růžové, světle modré a fialové. Zdeňka Imreczeová dále využila materiály se vzory pruhů a jemné vichy kostky. V kolekci IKSIKS převažují modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí, viskózového úpletu nebo letní oblekoviny ze 100% merino vlny.

Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVA
Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVAIMRECZEOVA
Zdeňka Imreczeová je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA.
Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.
Pod značkou IMRECZEOVA vzniká dámské oblečení s dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí, neformální elegancí a avantgardním přesahem. V obvykle monochromatických oděvech se spojují čisté klasické linie s propracovanými detaily. Minimalistický základ kolekcí doplňují jak jemně elegantní ženské kusy, tak modely pohrávající si s maskulinní formou a střihem. V sortimentu si našly zalíbení známé osobnosti jak ze světa businessu, tak i kreativních profesí.

Oblečení je možno zakoupit v showroomu značky na Letné (Šmeralova 16, Praha 7).
www.imreczeova.com
 
Tagy: IMRECZEOVA

Tagy kolekce: jaro-léto 2019


Léto se nezadržitelně blíží
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Kultovní české Botasky dostaly nový barevný facelift
Buďte hrdá a sama sebou
Perfektní jarní kousky pro osvěžení šatníku
Gang postaviček z kultovního komiksu Peanuts si hrají u Levi´s
Vykročte do nadcházející sezóny s novou stylovou obuví
Jarní modely trochu ikonické, a také ironické
Jak se jednodušše vyjádřit? Řekněte to tričkem
Vroubkovaná textura, která příjemně hřeje
Šikmý šev je zpátky
Do zimy bez kompromisů
Neobyčejné měkké dárky
Elegance pro slavnostní večery
Exkluzivní spolupráce Reserved x VOGUE
Pro výjimečné příležitosti

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.