V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
 
 
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.
Výstava na téma Vášeň v The Chemistry Gallery představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern. Designérka tvořící pod značkou IMRECZEOVA jej geometricky rozpracovává do precizně provedených minimalistických siluet.

Minimalismus, přesné technologické zpracování kolekce, stejně jako volba kvalitních materiálů, se v kolekci IKSIKS propojují s prastarými principy dvou překřížených čar písmene X, ať už primárně symbolizujících ženskou siluetu či odkazujících na africké linkové zdobení těla a genetiku. Tvoří tak mix životní energie, reality, domorodého primitivismu a tajemna, který na ženském těle vyzní jedinečně.

Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVA
Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVA


Pomocí detailů prostřižených trojúhelníků ve své kolekci Zdeňka Imreczeová rozehrává hru světla a stínu s jemnou geometrií na oděvech, které kontrastují s prosvítajícím ženským tělem. Prostřižené detaily či prostřižením vzniklé siluety písmene X na jinak střihově minimalistických šatech nechávají vyniknout ženskosti, křehkosti, ale současně rafinovanému půvabu.

"V kolekci uplatňuji dvě roviny, jednu plošnou, kde nechávám vyznít samotný materiál nebo si hraji se skládáním pruhů a kostek. Ve druhé linii pracuji s materiálem tak, že ho prostříhávám, ale jeho technologické zpracování je až ´sterilní´ - není zde prostor spatřit ´syrovost´ nezpracované látky. Materiálové prostřihy zde fungují jako látkové branding reliéfy," charakterizuje výsledný efekt Zdeňka Imreczeová.

V kolekci dominují modely v barevné škále červené, modré, šedé, černé a barvách pudrových odstínů růžové, světle modré a fialové. Zdeňka Imreczeová dále využila materiály se vzory pruhů a jemné vichy kostky. V kolekci IKSIKS převažují modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí, viskózového úpletu nebo letní oblekoviny ze 100% merino vlny.

Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVA
Kolekce jaro-léto SS19, IMRECZEOVAIMRECZEOVA
Zdeňka Imreczeová je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA.
Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.
Pod značkou IMRECZEOVA vzniká dámské oblečení s dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí, neformální elegancí a avantgardním přesahem. V obvykle monochromatických oděvech se spojují čisté klasické linie s propracovanými detaily. Minimalistický základ kolekcí doplňují jak jemně elegantní ženské kusy, tak modely pohrávající si s maskulinní formou a střihem. V sortimentu si našly zalíbení známé osobnosti jak ze světa businessu, tak i kreativních profesí.

Oblečení je možno zakoupit v showroomu značky na Letné (Šmeralova 16, Praha 7).
www.imreczeova.com
 
Tagy: IMRECZEOVA

Tagy kolekce: jaro-léto 2019


Vroubkovaná textura, která příjemně hřeje
Šikmý šev je zpátky
Do zimy bez kompromisů
Neobyčejné měkké dárky
Elegance pro slavnostní večery
Exkluzivní spolupráce Reserved x VOGUE
Pro výjimečné příležitosti
SPORTALM slaví 65. let
Stylové boty pro všechny příležitosti
Nové a inspirující trendy
Zima na luxusní vlně
Od hlavy až k patě v konopné kolekci
Spodní prádlo pro všechny příležitosti
Spojení Mickeyho a Levi´s
Podzim v měkkém
Odpočívejte a zůstaňte v teple

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.