Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Předvánoční edice SLOU DAYS nabídne spoustu inspirace na měkké a smysluplné dárky i bohatý doprovodný program. V rámci seminářů a besed pomůže návštěvníkům zorientovat se v módním průmyslu i v jejich vlastní šatní skříni a v novém roce nakupovat chytřeji - šetrněji ke své peněžence i ke svému okolí. SLOU DAYS se uskuteční v Hauch Gallery 23. a 24. listopadu.

SLOU DAYS
SLOU DAYS


SLOU DAYS již tradičně nabídne nákupy v Shopping zóně a doprovodný program v Ragwear Info zóně. Shopping zóna představí atraktivní prezentace módních značek, které aspirují na lepší procesy a produkty šetrnější k životnímu prostředí s každou novou kolekcí. Vyrábí jak z tradičních tak inovativních materiálů, oživují ve svých kolekcích řemeslo nebo využívají nejnovějších technologií. Návštěvníci se mohou těšit také na organickou kosmetiku.

Doprovodný program je koncipován kolem otázky nakupování a jak investovat do oblečení. Sobotní ráno otevře Kamila Vodochodská seminářem Efektivní šatník, kde se účastnice naučí definovat svůj styl a vystavět šatník tak, aby už nikdy nezažily pocit "skříň narvaná a já nemám co na sebe". Odpoledne koučka osobního stylu Jana Mei poradí, jak poznat kvalitní oblečení, ať už nakoupené v second-handu, v řetězci nebo při revizi vlastního šatníku. Celý program zakončí stylistka Helena Tomanová workshopem Akční styling, kde za pomoci nůžek a představivosti z nenošených kusů vznikne padnoucí outfit.

SLOU DAYS
SLOU DAYS

SLOU DAYS
SLOU DAYS


"V sobotu máme pro dámy opravdu ucelený koncept, který jim pomůže na jedné straně ušetřit peníze a na druhé straně žít spokojenější život. Je dokonce vědecky dokázané, že pokud máme doma více prostoru, tedy méně věcí, jsme v životě jaksi spokojenější. Na téma psychologie nakupování se chystám já osobně. Kromě toho povedu dva bloky už v pátek, který je věnován spíše poloodborné veřejnosti a všem, které zajímají informace ze zákulisí a nedávné historie módního průmyslu. Podobná témata učím na vysokých školách v Paříži a těším se na české studenty a publikum. Výjimkou je večerní beseda s protagonisty seriálu Zlatá mládež o jejich zkušenosti z obuvní továrny v Indii."

Vstupné na oba dny přehlídky Shopping zóny včetně vzdělávacího a tvůrčího programu Info zóny činí 150 CZK. Akce bude veřejnosti přístupná v pátek od 11.00 hodin a v sobotu od 10.00 hodin a zavře ve 20.00 hodin.

SLOU DAYS
SLOU DAYS


První ročník události vznikl v roce 2015 pod názvem Sustainable Fashion Day jako součást oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week konajícího se dvakrát do roka. Projekt, který nově nese název SLOU DAYS, založila Kamila Boudová, přední česká odbornice na udržitelnou módu a módní obchod. Kamila Boudová žije a působí v Paříži jako lektorka předmětů Product Development a Sustainable Fashion na vysokých školách módního obchodu MOD'SPE a International Fashion Aacademy a v Čechách vede online semináře o podnikání a udržitelné módě pod názvem Moyomi. Za své profesní aktivity byla v roce 2017 zařazena do žebříčku 30 pod 30 prestižního magazínu Forbes.

PÁTEK 23. listopadu 2018

Shopping zóna 11.00 - 20.00 hodin

Program pro střední školy /seminář s Kamilou Boudovou/ 11.00 - 12.30
Jak mohou značky víc růst a změnit režim? /debata pod vedením Jaroslava Pašmika z VŠE/ 14.00 - 14.45
Networking /poloprofesionální setkání u kávy, zve Slušná firma/ 15.00 - 15.45
Jak dnes funguje módní průmysl /přednáška Kamily Boudové/ 16.00 - 17.30
Zlatá mládež na šichtě v Indii /Beseda o zážitcích z práce v továrně pod vedením režiséra Roberta Kučery/ 18.00 - 19.30


SOBOTA 24. listopadu 2018

Shopping zóna 10.00 - 20.00

Efektivní šatník /seminář s návrhářkou Kamilou Vodochodskou/ 11.00 - 12.30
Psychologie nakupování /přednáška Kamily Boudové/ 14.30 - 15.30
Jak poznat kvalitní oblečení v řetězci, v sekáči i ve vlastním šatníku /přednáška Jany Mei, zve Textile House/ 16.00 - 17.00
Akční styling s Helenou /workshop s Helenou Tomanovou, zve Pravý domácí časopis/ 17.30 - 19.30
 
Tagy kolekce: podzim-zima 2018 | Vánoce 2018


Svatomartinské slavnosti jako každý rok na Náplavce
Zklidněte svoji mysl a načerpejte energii
Už po sedmé Pivo na Náplavce
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Máj je lásky čas a také čas růžových vín
Unikátní projekt PLEŠOUNI
Praha jako první oslaví 20. výročí Matrixu
Pro vaši lásku. Na věky věků
Správná kombinace hudby, vůně i obrazu
Staňte se na pár hodin designérkou a sestavte si vlastníma rukama koženou kabelku
Láska pro všechny, koho máte rádi
Soutěž ukončena: Vyhrajte kotníčkové Phoenix Lace Boot
Oslavy 100 let Medy Mládkové
Na farmářské trhy dorazily Vánoce
Splňme seniorům vánoční přání
Heřmaňák oslavil rok bez obalů

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.