Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Farmářský trh Náplavka na Rašínově nábřeží a částečně bezobalový farmářský trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí obohatily svou nabídku o vánoční sortiment. Náplavku navíc čeká krátká zimní pauza, Heřmaňák vstoupí do nové sezóny už 12. ledna.

Na farmářské trhy dorazily Vánoce, foto zdroj: Archetyp, zapsaný spolek
Na farmářské trhy dorazily Vánoce, foto zdroj: Archetyp, zapsaný spolek


Během adventních sobot návštěvníci najdou v Praze 2 i v Praze 7 kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů, kosmetiku nebo vánoční dekorace. "Na trhu je možné koupit například vykrajovátka, vánoční věnce, ozdoby, keramiku, dřevěné výrobky nebo ručně vyráběné hračky. Na obou trzích je navíc možné objednat už upečené cukroví nebo pořídit vše na pečení. V prodeji je vaječný koňak, budou i kapři, vinné klobásy a spousta dalšího," řekl Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, který trhy Náplavka a Heřmaňák provozuje.

Vedle tradičního vánočního sortimentu jsou stále v nabídce farmářské produkty. "Farmářské trhy Náplavka i Heřmaňák zůstávají vždy zejména trhem českých farmářů a malých výrobců, proto i v předvánočním období bude nejvíce stánků nabízet klasické farmářské potraviny - zeleninu a ovoce, maso nebo mléčné výrobky. Pouze klesnou-li teploty pod nulu, bude nabídka ovoce a zeleniny omezená, aby mráz zboží nepoškodil," vysvětlil Jiří Sedláček.

Trh Heřmaňák v prosinci kromě vánočního sortimentu obohatí i exotické zboží. "Prvního a 22. prosince bude součástí farmářského trhu Africký den. Ve vyhřívaných stanech bude v nabídce například ovoce a zelenina přímo od farmářů z Ugandy, koření či čerstvé banány ze Zanzibaru nebo sušené ovoce vyzrálé na africkém slunci," popsala Šárka Sedláčková, organizátorka trhu Heřmaňák.

Zatímco Náplavku čeká zimní pauza, na vánočně laděné trhy na Řezáčově náměstí plynule naváže další sezóna. "Poslední trh se na Náplavce bude konat 29. 12., kdy vedle farmářských trhů návštěvníky čeká i oslava příchodu nového roku. První trh by se na Rašínově nábřeží mohl konat už 2. února, vše ale záleží na počasí," řekl Jiří Sedláček. Heřmaňák zimní přestávku neplánuje. "Na rozdíl od většiny farmářských trhů Heřmaňák nečeká zimní pauza - poslední trh letošního roku proběhne 29. prosince a nová sezóna začne už druhou lednovou sobotu. Návštěvníkům trhu doporučujeme v zimních měsících sledovat teploměr - pokud by výrazně mrzlo, může se skladba trhu měnit. Všechny změny budou dva až tři dny před konáním trhu vždy uvedené na webu farmarsketrziste.cz nebo facebookové stránce Farmářské tržiště," doplnila Šárka Sedláčková.

I v příštím roce budou oba trhy bojovat proti nadbytku obalů. "Na Náplavce budeme pokračovat v zavádění vratných kelímků - rozšířit by se měla jejich nabídka i na teplé nápoje, veškerá občerstvení budou používat pouze kompostovatelné - ekologické obaly. Heřmaňák bude dál pokračovat v možnosti bezobalového nakupování," uvedl Jiří Sedláček. "Samozřejmě návštěvníci, kteří na Heřmaňák dorazí bez vlastních nádob, nakoupí i tak. Obaly je možné koupit přímo na trhu, navíc velká část prodejců prodává své zboží ve vratných obalech, v čemž budeme pokračovat i v roce 2019," doplnila Šárka Sedláčková.

Trhy tento rok navštívily desetitisíce lidí. Zejména Náplavka je spojena s řadou doprovodných akcí, na které každoročně dorazí tisíce lidí. Chybět nebudou ani v roce 2019. "Premiérou roku 2019 bude festival létajících pivovarů ´Nomád beer festival´, který se odehraje koncem jara na pražské Štvanici. V plánu je také například Růžový máj v květnu, během června Pivo na Náplavce, které se stalo s 15 tisíci návštěvníky vůbec nejúspěšnější akcí letošního roku, a v listopadu Svatomartinské víno a pečená husa," uzavřel Jiří Sedláček.Bezobalové farmářské trhy Heřmaňák
První částečně bezobalový farmářský trh v Česku se konal 9. září na Řezáčově náměstí v Praze 7. Vedle bohatého výběru farmářských potravin nabízí trh i možnost nákupu květin a za příznivého počasí se zde konají dílny pro děti i rodiče. Provozovatelem je zapsaný spolek Archetyp, který má s organizací farmářských trhů několikaleté zkušenosti. V plánu je pokračování trhu i v roce 2018 a rozšíření částečně bezobalového prodeje na farmářské trhy Náplavka. Farmářský trh Heřmaňák se koná za podpory radnice Prahy 7.
www.farmarsketrziste.cz

Farmářské trhy Náplavka
Jedinečný genius loci spolu s uvolněnou atmosférou dělá z farmářských trhů Náplavka oblíbené místo Pražanů i turistů. Každou sobotu od 8 do 14 hodin je zde možné nakoupit potraviny z kvalitních surovin - od sezónní zeleniny a ovoce, pečiva, masa, čerstvých ryb přes kozí, kravské i ovčí sýry až po domácí vajíčka. Farmářské tržiště Náplavka je součástí Asociace farmářských tržišť ČR, která se řídí kodexem farmářských trhů. Farmářské tržiště Náplavka nese záštitu starostky MČ Prahy 2 Jany Černochové.
www.farmarsketrziste.cz
 
Tagy kolekce: podzim-zima 2018 | Vánoce 2018


Svatomartinské slavnosti jako každý rok na Náplavce
Zklidněte svoji mysl a načerpejte energii
Už po sedmé Pivo na Náplavce
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Máj je lásky čas a také čas růžových vín
Unikátní projekt PLEŠOUNI
Praha jako první oslaví 20. výročí Matrixu
Pro vaši lásku. Na věky věků
Správná kombinace hudby, vůně i obrazu
Staňte se na pár hodin designérkou a sestavte si vlastníma rukama koženou kabelku
Láska pro všechny, koho máte rádi
Soutěž ukončena: Vyhrajte kotníčkové Phoenix Lace Boot
Oslavy 100 let Medy Mládkové
Na farmářské trhy dorazily Vánoce
Splňme seniorům vánoční přání
Heřmaňák oslavil rok bez obalů

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.