Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Zastánci barefoot chůze se mohou radovat z nové technologie české značky Bohempia, díky které vznikly dva zimní modely pojmenované ZAVID. Jsou vyrobeny z veganského mikrovlákenného semiše ULTRASUEDE od japonské firmy TORAY, který je tvořen ze 100% recyklovaného polyesteru.

Díky elegantnějšímu designu a užšímu tvaru mohou být zimní boty ideální pro barefoot začátečníky a všechny, kterým je blízká udržitelná a zároveň funkční móda. Po celý prosinec mohou zákazníci navíc pomoci lidem v nouzi, jelikož Bohempia daruje za každý zakoupený pár 100 Kč na projekt Nocleženka neziskové organizace Armáda spásy.

Zimní model ZAVID je na rozdíl od ostatních výrobků značky vyroben z veganského mikrovlákenného semiše ULTRASUEDE japonské firmy TORAY. Svrchní materiál je tvořen ze 100% recyklovaného polyesteru, který je možné nadále recyklovat. Jedná se o jednu z nejvíce ekologických náhražek kůže. Zimní tenisky mají podešve z přírodního kaučuku, který zaručuje pružnost a odolnost vůči kluzkému povrchu. Jsou zatepleny příjemným bavlněným kožíškem a doplněny stélkou z konopí, která chodidlu přináší pevnost, savost, prodyšnost a antimikrobialitu.

Zimní veganská barefoot obuv s kožíškem, Bohempia
Zimní veganská barefoot obuv s kožíškem, Bohempia


"Naším přáním bylo dopřát zákazníkům obutí i v zimě. S konopným plátnem to jde zatím těžko, protože není nepromokavé a hodí se víc na tenisky než na zimní obuv. Hledali jsme tedy vhodnou alternativu na dobu určitou, než se nám podaří vyvinout nepromokavou látku z konopí, na jejímž vývoji aktuálně pracujeme s univerzitou v Liberci, výzkumným ústavem i několika výrobními podniky v ČR. Podařilo se nám najít japonský mikrovlákenný semiš od firmy Toray, který je vyrobený z recyklovaných PET lahví a je následně recyklovatelný. Tento materiál nás zaujal natolik, že jsme se ho rozhodli vyzkoušet a použít na novou řadu zimních bot Zavid navzdory tomu, že není z konopí. Je to pro nás alternativa, ale stále udržitelná a veganská a na trhu aktuálně není ekologičtější náhražka semiše," dodává Tomáš Rohal, zakladatel značky Bohempia.

Zákazníci si mohou vybrat ze dvou odstínů, a to černého (Black-Black) a hnědého (Brown-Gum) ve velikostech 36 až 47, a to jak na e-shopu značky, tak i v její karlínské prodejně. Cena jednoho páru činí 2900 korun. Model ZAVID je vyroben eticky a ekologicky s vysokým podílem ruční práce v EU a vlastní certifikát PETA Approved Vegan.


O značce Bohempia
Bohempia prostřednictvím sbírky z platformy Hithit.cz před čtyřmi lety vytvořila svou první kolekci konopných tenisek české výroby s ortopedickou stélkou. Se svou další kampaní zaměřenou na barefoot obuv se na podzim roku 2018 stal tento produkt nejúspěšnějším projektem na platformě Hithit.cz a sedmou nejúspěšnější kampaní v rámci česko-slovenského crowdfundingu vůbec. Značka Bohempia vlastní mezinárodní vegan-friendly certifikaci PETA a ocenění za druhé místo kategorie Inovace v anketě Český Goodwill.
www.bohempia.com
 
Tagy: Bohempia

Tagy kolekce: podzim-zima 2019 | Vánoce 2019


Zimní veganská barefoot obuv
Udělejte si radost novou kabelkou
Za těmi nejkrásnějšími vánočními dárky
Pro jedinečné chvíle
Hitem letošního roku jsou síťovky
Svatomartinské slavnosti jako každý rok na Náplavce
V suchu a teple v jakémkoliv počasí
Začátek zimy je nejlepší čas pro důkladnou péči o naši pleť
I na podzim můžete ve městě vypadat elegantně a mít nohy v teplíčku
Buď Signorina Ribelle
Ó takový jako ty
Vyzbrojte se do zimy
Přivítejte novou sezónu
Diamanty od ALOve pomáhají dětem
Pro sladké sny a dobrou noc
To nejlepší pro naši krásu

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.