Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Známá česká módní značka Leeda představuje novou originální kolekci LEEDA Restart. Ta bude představena nejprve v Bruselu na Czech Fashion and Design Weekend a poté na Pražském Designsupermarketu začátkem prosince. Jedná se o minimalistickou kolekci určenou pro ženy, které mají rády originální styl, variabilitu a potrpí si na kvalitní zpracování a luxusní materiály.

"Nová kolekce Leeda měla pracovní název Restart. Byl to sice původně pracovní název, ale naznačuje i jednu zásadní personální změnu. Z Leedy po deseti letech existence odešla Lucie Trnková - jedna ze dvou zakladatelek značky. Kolekci název zůstal, a naznačuje tak i tuto změnu." Říká Lucie Kutálková, stávájící designérka Leedy.

LEEDA Restart
LEEDA Restart


Značka Leeda vždy vynikala originalitou a neotřelými střihy. V kolekci najdete ručně pletené maxi svetry ze směsi mohéru a hedvábí, variabilní šaty i kašmírové kabáty s hedvábnou podšívkou. Praktické a zároveň stylové řešení mají variabilní šaty a topy, které můžete obléci na několik způsobů. Díky tomu kompletně změníte siluetu. Celá kolekce je doplněna elegantními koženými pásky v metalických barvách. Variabilita je jedním z typických znaků designu Lucie Kutálkové, stejně tak i jednoduché linie s propracovaným detailem. Barevnost není nijak divoká, designérka pracuje s černou, lomenou bílou a pastelovými perlovými odstíny.

LEEDA Restart
LEEDA Restart

LEEDA Restart
LEEDA Restart


"Dávám dostatek prostoru zákaznicím v tom, jakou siluetu si vybrat, podle toho, jak si model oblečou. V kolekci se objevuje vrstvení a kombinace transparentního a neprůhledného materiálu. Pro doplnění modelů jsem si vybrala šperky Blueberries od Markéty Richterové a Zdeněk Krulicha, které doplňují jednoduchost a čistotu o prvek organických tvarů. Náhrdelníky jakoby obrostly kolem vsazených perel." Říká designérka a majitelka firmy Leeda - Lucie Kutálková.

LEEDA Restart
LEEDA Restart


LEEDA
Leeda je původní česká módní značka založená v roce 2003. Orientuje na limitované, tématicky laděné kolekce. Spolupracuje s lidmi z oblasti současného designu, architektury, grafického designu, fotografie, filmu a hudby. Leeda nabízí také individuální přístup formou zakázkové výroby, vytváří i kostýmy pro film a divadlo. Svojí práci prezentuje jak na přehlídkách a výstavách v Čechách, tak v zahraničí. V originálním interiéru obchodu v Bartolomějské ulici najdete mimo oblečení a obuvi značky Leeda i doplňky a šperky od dalších českých designérů. Modely Leeda nosí například Tilda Swinton, Susan Sarandon, nebo Cim Cattra (Amanda Ze Sexu ve městě).

design : Lucie Kutálková
foto: Martin Švancar
make up : Renata Zelinková
modelka : Tyna
šperky : Bluberries, Adéla Fejtková

LEEDA Bartolomějská 1, Praha 1
www.leeda.cz, www.facebook.com/leedafashion
 Pro jedinečné chvíle
Projděte se podzimem
Prožijte podzim se stylem
I na podzim můžete ve městě vypadat elegantně a mít nohy v teplíčku
Nohy pěkně v teplíčku
Vyzbrojte se do zimy
Přivítejte novou sezónu
Pro sladké sny a dobrou noc
Léto se nezadržitelně blíží
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Kultovní české Botasky dostaly nový barevný facelift
Buďte hrdá a sama sebou
Perfektní jarní kousky pro osvěžení šatníku
Gang postaviček z kultovního komiksu Peanuts si hrají u Levi´s
Vykročte do nadcházející sezóny s novou stylovou obuví
Jarní modely trochu ikonické, a také ironické

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.