Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.První z návrhářů je Martina Müller (značka Callisti), která do Prahy přiveze svou dámskou kolekci, druhým jménem je Nuno Gama, čím dál úspěšnější portugalský návrhář pánské módy. Oba mají za sebou světové fashion weeky a další významné milníky kariéry.

Praha oslaví příchod nové módní sezóny ve velkém stylu. Právě na první jarní den, 21. března 2014, se totiž zraky všech milovníků módy a hudby budou upírat na molo v industriální hale Kolbenova City Development, kde letos úplně poprvé proběhne velkolepá akce Rock & Pop for Fashion (dále RPF). Co že nás tedy čeká? Čtyři talentovaní evropští návrháři představí tisícovému publiku své Pret-a‐ Porter přehlídky za živého doprovodu hudebních hvězd žánru rock&pop. Návštěvníky čeká aktuální tvorba Taťány Kovaříkové (Česko), Jany Gavalcové (Slovensko), Martiny Muller (Rakousko) a návrháře panské módy Nuno Gama (Portugalsko). Celý večer uzavře panská přehlídka prémiové značky Diesel Black Gold.

Seznamte se blíže s prvními dvěma návrháři, kteří se zúčastní RPF. 

Martina Mueller (nar. ve Vídni, Rakousko)
Martina se začala zajímat o módní tvorbu ve 13 letech - už v té době navrhovala a šila první modely pro své přátele a rodinu. Její kolekce se objevila ve vídeňském avantgardním butiku, když jí bylo 19. V roce 2007 založila talentovaná Martina módní značku CALLISTI a otevřela svůj první butik ve Vídni, o rok později se stala finalistkou Vienna RG Designer Award, a plně tak zahájila úspěšnou kariéru uznávané módní návrhářky. V nadcházejícím roce už prezentovala svou tvorbu na vídeňském fashion weeku. Na kontě má od té doby mimo jiné fashion weeky v Paříži, Miláně, Vancouveru a Berlíně a oblékaní herečky Brooke Shields na červeném koberci. Na pražském Rock & Pop for Fashion předvede návštěvníkům svou dámskou kolekci na sezónu jaro/léto 2014.

Martina Müller (značka Callisti)
Martina Müller (značka Callisti)


Styl Callisti je velmi ženský, luxusní a extravagantní, s patrným vlivem noblesní elegance a klasiky. Mezi Martiny největší oblíbence a módní inspirace patří Lanvin, Rick Owens a Elie Saab. Z míst je to pak pulzující New York a malý řecky ostrov Santorini.

Martina Müller (značka Callisti)
Martina Müller (značka Callisti)


Nuno Gama (nar. v regionu Azeitao, Portugalsko)
Nuno, který se zaměřuje na pánskou módu, vystudoval design v Centru textilního a oděvního odborného vzdělávaní (CITEX) v Portu. Svou značku Nuno Gama Textil založil ihned po dokončení studií v roce 1991 a krátce poté představil svou první kolekci na prestižní portugalské události Moda Lisboa. V následujících letech otevřel své první prodejny, kterých je nyní 9 napříč celým Portugalskem a začal se pravidelně účastnit portugalských akcí (Moda Lisboa a Portugal Fashion) i mezinárodních módních udalostí (např. veletrhy Nouvel Espace v Paříži a Gaudí v Barceloně, výstava Mode Gitanes v pařížském Louvru, Hombres de Fraldas v Madridu), loni v říjnu se svou kolekcí jaro/léto 2014 sklidil obrovský úspěch na Lisbon Fashion Week. Nunovy modely se prodávají po celém světě - od Evropy přes Spojené státy a Kanadu až po Japonsko, Tchaj-wan, Hong Kong, Saudskou Arábii, Angolu nebo Bejrút. Mezi ocenění, která návrhář za léta svého působení získal, patří Zlatý glóbus v kategorii Osobnost roku a cena Fashion Awards Portugal za nejlepší design prodejny.

Při tvorbě je Nunovi výraznou inspirací portugalská kultura a tradice. V jeho kolekci jaro/léto 2014 plné odstínů modré a ručně malovaných kousků, které vzdávají hold původní portugalské keramice, je tento vliv velmi znát. Prahu čeká v březnu jeho kolekce podzim/zima 2014.

Nuno Gama
Nuno Gama
 Svatomartinské slavnosti jako každý rok na Náplavce
Zklidněte svoji mysl a načerpejte energii
Už po sedmé Pivo na Náplavce
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Máj je lásky čas a také čas růžových vín
Unikátní projekt PLEŠOUNI
Praha jako první oslaví 20. výročí Matrixu
Pro vaši lásku. Na věky věků
Správná kombinace hudby, vůně i obrazu
Staňte se na pár hodin designérkou a sestavte si vlastníma rukama koženou kabelku
Láska pro všechny, koho máte rádi
Soutěž ukončena: Vyhrajte kotníčkové Phoenix Lace Boot
Oslavy 100 let Medy Mládkové
Na farmářské trhy dorazily Vánoce
Splňme seniorům vánoční přání
Heřmaňák oslavil rok bez obalů

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.