Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Už tuto neděli budou uděleny Ceny Czech Grand Design za rok 2013. Záznam přinese Česká televize na programu ČT art hned v pondělí 10. 3. ve 20:25 spolu s dokumentem Tomáše Luňáka Český design 2013.

Samotné předávání cen se ponese v duchu antického dramatu. Roman Zach jako božský Apollón, věštkyně Kassandra a bájné Orákulum přijdou s předpovědí obecného nevkusu, proti kterému budou bojovat vítězové letošního ročníku Czech Grand Design. Hudebně večer doprovodí operní pěvkyně Jana Vébrová a Vanda Šípová a také zpěvák Dan Bárta.

Ceny vítězům předá loňská Grand designérka Lucie Koldová, hudebník Vladimir 518, Táňa Vilhelmová s Vojtou Dykem, Táňa Pauhoufová, generální ředitel České televize Petr Dvořák, Kateřina Neumannová či Karel Schwarzenberg. Scénu s horou Olymp vytvořil Maxim Velčovský a režie večera se ujal divadelní režisér Thomas Zielinski.

Cena veřejnosti
V letošním roce nebude Cena veřejnosti udělena v rámci večera ve Stavovském divadle, ale bude jí věnován speciální prostor. Minulý týden bylo uzavřeno první kolo, které probíhalo v rámci výstavy Nominace 2013 v Národním technickém muzeu. Druhé kolo probíhá do 18.března taktéž v rámci výstavy a na stránkách www.czechgranddesign.cz.

Do finále Ceny veřejnosti se s nejvíce hlasy dostala Monika Drápalová, Martin Havel, Lucie Koldová, Jakub Polanka a Petr Šebela. Vítěz bude vyhlášen 20. března v 11 hodin ve výstavě v Národním technickém muzeu.

Ceny Czech Grand Design 2013
Ceny Czech Grand Design 2013


O Cenách Czech Grand Design
Výroční Ceny Akademie designu ČR Czech Grand Design mají za cíl každoročně upozornit veřejnost na mimořádné počiny v oblasti designu. Jsou možností ocenit a medializovat práci konkrétních tvůrců a pomoci široké veřejnosti se lépe orientovat na scéně českého designu.

Na slavnostním ceremoniálu ve Stavovském divadle budou vítězové vyhlašování v kategoriích Designér roku - Cena Ministerstva kultury ČR, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Obchod roku, Výrobce roku, Objev roku - Cena Preciosy. Cena veřejnosti bude vyhlášena v rámci výstavy v Národním technickém muzeu.

Akademie také vyhlásí osobnost, která vstoupí do Síně slávy a na závěr večera pak bude vyhlášen Grand designér roku - Cena ERSTE Premier. Tím se stane ten, kdo získal nejvíce hlasů napříč všemi kategoriemi. Ve Window Gallery České spořitelny navíc od 18. 1. do 5. 4. 2014 proběhne výstava Ceny Czech Grand Design - Objev roku - nominace 2013.
 Inspirace světem hudby a rytmu
Pohádkové krystaly
Klasické tvary
Nové odstíny X Jewellery
Výstava zahájena
Blahnikovy Hangisi z křišťálů Preciosa a české krajky
Charitativní gala večeře Manolo Blahnika
Pop-artový kousek
#MySwatch
Sportovní kousky
Rihanna & Manolo
Tělové tóny pro každého
Natural Beauty
Saténová inspirace
ALOve září všemi barvami duhy
Krystaly od Preciosy na botách Manolo Blahnika

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.