Od 11. srpna do 12. listopadu 2017 můžete v Museu Kampa v Praze navštívit unikátní výstavu legendárního návrháře obuvi Manola Blahnika nazvanou The Art of Shoes.
Výrazná kolekce podzim-zima zachycuje podstatu sebevědomé ženy, která prožívá život s energií, drzostí a vášní.
Tiffany & co. oslavuje osobitý styl v nové kampani pro podzim 2017.
 
 
Italská luxusní módní značka Brunello Cucinelli v srpnu otevírá svůj první monobrandový butik v Pařížské ulici v Praze. Na úvod nabídne dámskou a pánskou kolekci podzim-zima 2017.
Tiffany & Co. představuje kolekci Blue Book 2017: Umění divočiny.
Manolo Blahnik společně s Preciosou představil jedinečný pár ručně vyrobených bot, které vznikly u příležitosti blížící se výstavy The Art of Shoes v Praze.
Proslulá módní značka Dolce & Gabbana představuje kolekci podzim/zima 2017-2018, které odráží hlavní principy značky, postavené na tradici a eleganci.
Svršek obuvi je z různých materiálů, od přírodních po syntetické. Satén pro svůj vysoký lesk návrháři využívají na večerní sandálky a lodičky. Objevuje se ale i na módní sportovní obuvi.
Footshop jako jediný v srdci Evropy přináší merchandise kolekci oblíbeného umělce The Weeknd.
Nová kolekce Beautiful x Poverful oslavuje sprinterku Elaine Thompson.Motto kolekce pražského ateliéru Franco Arazzi, který se jako jediný zástupce českého designu zúčastnil přehlídky Oxford Fashion Studia v rámci London Fashion Weeku. Představil svoji novou kolekci kabelek Mulgtibags Rebels a vyvolal značný zájem medií i odborné veřejnosti.

Ostře sledovaná módní přehlídka Oxford Fashion Studia v rámci London Fashion Week proběhla 18. února 2017 v originálně zrekonstruovaném industriálním prostoru Devonshire Square v Londýně. Během sobotního odpoledne a večera se zde představilo se svými modely na 30 návrhářů z celého věta a jako jediný zástupce Česka Franco Arazzi se svou novou kolekcí Multibags Rebels. Přehlídku zakončila after party, která se konala v Sushisamba baru ve třetí nejvyšší budově Londýna Heron Tower.

Kolekce Multibags rebels je pro její autorky, Olinu Francovou a Jitku Arazimovou, vyústěním jejich experimentování s multifunkčností kabelek. Motto kolekce Jsme rebelové! A ty? Žádné konvence. Žádná pravidla. Batoh X taška X cross-body. Vše v jednom. Svoboda volby. Kůže a provazy. Jen zauzlovat, přehodit a jít! oslovuje zejména (ale nejen) mladé moderní dívky a muže a skvěle korespondovalo jak s otrhaným džínovým lookem modelek a modelů, tak i s industriálním prostorem, ve kterém se setkání konalo.

Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová
Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová

Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová
Kolekce kabelek Mulgtibags Rebels, Franco Arazzi, foto: Oxford Fashion Studio, Karolína Holubová


Ateliér Franco Arazzi byl osloven pořadatelem na základě prezentace v britském VOGUE. "Samozřejmě jsme s radostí přijaly," říkají designérky. "Předvedly jsme šest modelů multibagů v rebelském stylu: hovězina ve spojení s hrubými provazy, kde jejich převazováním se mění funkce multibagu z batohu na tašku nebo vak," vysvětluje Olina Francová. "Výzvou pro nás bylo i požadované oblečení modelek. Protože oděvy nešijeme a nechtěly jsme použít modely někoho jiného, zvolily jsme recyklaci džínů, které podtrhly svým ´odrbaným lookem´ vyznění předváděných modelů," dodává Jitka Arazimová.

Obě výtvarnice potěšily nejen ohlasy diváků i modelek na přehlídce (ty se už zajímaly o to, jak by si mohly předváděné multibagy opatřit), ale i fakt, že se přehlídky zúčastnili příznivci jak z Británie, tak z Česka. "Měly jsme radost, že nás přijela podpořit i naše dvorní fotografka Karolína Holubová, dcera herečky Evy Holubové, která v Británii studuje fotografii a udělala nám krásné fotky jak z přehlídky tak z backstage," pochvaluje si Olina Francová. Zájem projevila i odborná veřejnost a média, například fotografie modelky Beckie Stewart se srstnatým modelem Ribelle se objevila i v anglické verzi časopisu Vogue.
Celou akci si designérky ohromně užily. "Byla to pro mě naprosto fascinující možnost nahlédnout do zákulisí velkých fashion přehlídek, kde, jak jsem zjistila, se cítím jako ryba ve vodě," říká Jitka Arazimová. Její kolegyně zase nejvíce ocenila možnost seznámit se s designéry značek Francesca Phipps, Anni Eunbyeol Choi či The Prodigal Daughter.
Prezentace na této přehlídce výtvarnice samozřejmě motivuje k tvorbě nových kolekcí a k další práci. "Vidíme, že naše vize se stávají realitou, a to je ta největší podpora. A utvrzuje nás to v příjemném pocitu, že český design se ani ve ´velkém světě´ neztratí," shodují se.


Ateliér Franco Arazzi, to jsou dvě designérky - Olina Francová a Jitka Arazimová. Ateliér se věnuje designu kožených kabelek, tašek a batohů, které jsou svým originálním rukopisem jasně rozpoznatelné. Primární je experimentování na téma kabelka a vývoj nových modelů. Proto kabelky vznikají jen na objednávku a v malých sériích a všechny jsou autorskými originály. Do povědomí českého trhu se kabelky dostávají díky přehlídkám designu, jako je Czech Design Week, i prostřednictvím předních českých butiků nabízejících originální český design. Ateliér je známý také svými neziskovými projekty Chemohats (originální pokrývky hlavy pro ženy po chemoterapii) a Handibags (tašky pro hendikepované zohledňující jejich specifické potřeby). www.francoarazzi.cz
 
Tagy kolekce: extravagance


Pop-artový kousek
D&G zaměřeno na kabelky
Jsme rebelové! A ty?
Kultovní krása
Trendy kožíšek
Jak si vybrat ideální kabelku do práce
Kabelka modelkou
Nový Louis Vuitton na kolečkách
V barvě šafránu
Selena Gomez v kampani LV
Novinky O bag
Nová múza Louis Vuitton
Univerzální kabelky pro maminky
Tropická cesta
Inspirace podmořským životem
Kabelky pro nadcházející sezónu

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.