Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Alter Era v kolekci na jaro a léto 2018 zazářila vzory inspirovanými tropickým prostředím Afriky jako místa, které má pro designérky značky zásadní význam. Do jejich tvorby se tentokrát reflektovala vášeň pro kmenové oděvy, tamní rituály a tradiční techniky v kombinaci s celosvětovým kultem Dandy Lion. Právě po něm kolekce získala svůj název.

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková


Společné nadšení pro etno střihy, vzory a barevnost autorky zpracovaly do nadčasových siluet inspirovaných formálním pánským oděvem a stylem Dandy Lion. I přesto vznikla velmi ženská kolekce, kterou tvoří dvacet prêt-à-porter looků, jejichž produkty jsou vzájemně snadno kombinovatelné.

Klíčovou roli v sezoně SS18 hrají bujaré vzory a opulentní barvy, které se do signifikantních autorských potisků přenesly technikami geometrické kitenge nebo ilustrativní inkoustovou kresbou. V nich se vzájemně překlápí odstíny, jako je tmavě červená, IKB, hořčicová nebo fialová či citronově žlutá.

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková


V celkovém dojmu se v kolekci střídají prvky eklektického pánského šatníku s domorodými šaty a dvoudílnými komplety. V kolekci dominují obleky v pánském stylu, splývající šaty či oblíbené košile a halenky z přírodních materiálů včetně hedvábného Crêpe de Chinne. Tvoří ji také šaty, které jsou doplněné plizovanými šálami a stuhami, sukně symbolizující vynalézavou drapérii z látek typických pro styl afrických žen nebo saka s prvky převzatými ze slavnostního kmenového kroje. V detailech se objevuje také vrstvení, mačkaná technika nebo dekorativní švy s barevnými paspulkami, kterými designérky zvýraznily límce a manžety některých modelů.

Kolekci je možné zakoupit na e-shopu značky a stránkách www.alter-era.com.

Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková
Alter Era kolekce jaro-léto 2018, foto: Eliška Kyselková


Dandy Lion
Název kolekce vychází z knihy "The Black Dandy and Street Style" americké kurátorky, historičky a kritičky Shantrelle P. Lewis. V knize detailně popisuje styl "dandy" a jeho původ. Za dnešní Dandy Lions jsou považováni například muzikant Stromae, Leon Bridges nebo designér a herec Waris Ahluwalia.

Alter Era
Mezinárodní duo Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z České republiky jsou tvůrčí silou značky. Obě autorky jsou v srdci průzkumnicemi, což se odráží v designu značky. Proto i každá jejich kolekce vypráví příběh o světě ALTER a minulosti ERA. Jejich estetika je charakterizována výraznými střihy a autorskými potisky.

Bio
Návrhářky se v roce 2008 seznámily u společného projektu při studiu na Polimoda International Institute of Design & Marketing v italské Florencii, díky kterému začaly kultivovat společnou filozofii. Poté, co Alicia Declerck v roce 2011 získala ocenění Manish Arora Award v International Arts of Fashion Competition, sbírala zkušenosti po celém světě u značek, jako je Diane Von Furstenberg, Rodarte nebo Manish Arora. Zhanna Belskaya mezitím absolvovala stáže u Antonio Marras či Kenzo a díky úspěchu v programu Richemont Group Scholarship zakončila své vzdělání titulem MFA v oboru Master of Arts in Design v Miláně. Po jeho ukončení pracovala v oddělení designu doplňků značky Cartier. Oběma talentovaným designérkám se cesty opět zkřížily v roce 2015 rozhodnutím založit značku a její název opřít o začátek nové éry obou návrhářek.
www.alter-era.com
 
Tagy: Alter Era

Tagy kolekce: extravagance | jaro-léto 2018


Pro jedinečné chvíle
Projděte se podzimem
Prožijte podzim se stylem
I na podzim můžete ve městě vypadat elegantně a mít nohy v teplíčku
Nohy pěkně v teplíčku
Vyzbrojte se do zimy
Přivítejte novou sezónu
Pro sladké sny a dobrou noc
Léto se nezadržitelně blíží
Archivní modely jedinečného návrháře Alexandra McQueena v Centru Chodov
Kultovní české Botasky dostaly nový barevný facelift
Buďte hrdá a sama sebou
Perfektní jarní kousky pro osvěžení šatníku
Gang postaviček z kultovního komiksu Peanuts si hrají u Levi´s
Vykročte do nadcházející sezóny s novou stylovou obuví
Jarní modely trochu ikonické, a také ironické

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.