Nadcházející léto bude plné vzrušující a rozmanité módy. V kolekcích značek najdete nepřeberné množství nových barev a vzorů, jež vzbuzují touhu po slunci, moři a písčité pláži.
V detailech kolekce "IKSIKS" Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern.
Kolekce Sorel nabízí velký výběr městských bot, jejichž společným rysem je funkčnost, módní styl, nepromokavé materiály a kvalitní zpracování.
 
 
Česká klenotnická značka ALOve představuje novou kolekci Glamour.
Pro podzimní a zimní sezónu se tak můžete těšit na impozantně silný, avšak přesto ženský styl, který vás neokouzlí jen výraznými barvami, ale i kvalitními materiály.
Kolekce podzim-zima 2018 značky IMRECZEOVA, která byla představena na MBPFW, odráží inspirace z dalekého severu.
Karen Millen se v letošním roce dívá na kolekci workwear z nového úhlu pohledu, který vyjadřuje ženskost, moderní siluety a promyšlené zpracování.
Dámská kolekce je plná ženské elegance a hravosti, která rozvíjí nové trendy, inspirované historickými archivy Salvatore Ferragamo.
Mezinárodní dvojice talentovaných designérek Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z ČR představily kolekci jaro-léto 2018.
Nové menu v Buddha Bar restauraci v Praze nabízí netradiční kombinace a ojedinělý způsob servírování pokrmů.Kolekce se inspirují moravskými oděvy - součástí myšlenky je připomenout dříve známé a dnes již zapomenuté tradice, řemesla a dovednosti, způsob života.

Designér Libor Komosný
Designér Libor Komosný


Kolekce Moniky Novákové, "Návrat na salaš", je inspirována jednotlivými aspekty, souvisejícími se životem na salaši.
Kolekce je zhotovena z vlastní pleteniny, která je vytvořena na ruční pletacím stroji. Plastický vzor, kterého je využito v celé kolekci, dodává oděvům až na výrazném zvětšení objemu.

Celá kolekce je navržena v přírodních, bílých, smetanových, béžových až hnědých tónech. Kolekce je doplněna koženými opasky a nátepníky, inspirovanými přímo typickými pastýřským doplňky. Kolekci doplňků na zakázku zhotovila designérka Zuzana Beránková.

Inspirace pro kolekci Libora Komosného, "Moravský kroj", byla hledána v pocitu získeného ze siluety dámského lidového oděvu. Tento pocit vychází z vnímání tradičního a bohužel již opomíjeného oděvu, jako určitý stav sevření, ve kterém není zcela umožněn svobodný pohyb.

Stylizací siluety lidového kroje byly získány jednotlivé díly oděvu. Ty byly využity jako samostatné díly střihu, čímž byl získán 3D efekt, použitý jako hlavní designový prvek celé kolekce. Barevnost všech oděvů v kolekci je v neutrálních odstínech šedé.

Celým projektem a modulem bychom rádi přenesli návštěvníky Designbloku na první pohled zpět do minulosti. Na stěnách budou dobové fotografie s ženami v krojích a s pastýři u salaše, vůně sena a dřeva.

Fotografie kolekce Moniky Novákové, "Návrat na salaš", nafotil František Oplatka.

Oficiální stránky designérky: www.mymodernline.cz
Fotografie kolekce Libora Komosného, "Moravský kroj", nafotil Tomáš Wolf
Oficiální stránky designéra: www.liborkomosny.com
 
Tagy: Libor Komosný

Tagy kolekce: podzim-zima 2012


Inspirace světem hudby a rytmu
Pohádkové krystaly
Klasické tvary
Nové odstíny X Jewellery
Výstava zahájena
Blahnikovy Hangisi z křišťálů Preciosa a české krajky
Charitativní gala večeře Manolo Blahnika
Pop-artový kousek
#MySwatch
Sportovní kousky
Rihanna & Manolo
Tělové tóny pro každého
Natural Beauty
Saténová inspirace
ALOve září všemi barvami duhy
Krystaly od Preciosy na botách Manolo Blahnika

Starší články v archivu najdete zde

© Nexus Multimedia, s.r.o. I Všechna práva vyhrazena I 2010 – 2012
Webdesign, logotyp a správa bez písemného povolení redakce je další publikování webu zakázána.